Hypotéka se zápočtem úspor

Chcete ušetřit na úrocích a přitom mít své úspory neustále k dispozici? Využijte jedinečnou Hypotéku se zápočtem úspor (Offset). Vložením úspor na spořicí účet snížíte úrokové náklady vaší hypotéky i své měsíční splátky.

 • Vyřízení a správa vaší hypotéky je bez poplatků
 • Čím více na spořicí účet uložíte, tím méně za hypotéku zaplatíte
 • Pokud částka na spořicím účtu odpovídá 100 % zůstatku hypotéky, neplatíte žádné úroky
 • Prostředky na spořicím účtu máte neustále k dispozici

Podrobnosti o produktu

Hypotéka se zápočtem úspor (Offset) vám umožní aktivně ovlivňovat náklady své hypotéky. Má i mnoho dalších výhod.

 • Výše úvěru od 300 tisíc do 12 milionů Kč
 • Splatnost hypotéky až 30 let
 • Na výběr úrokové sazby s fixací na 1 rok až 5 let, nebo plovoucí úroková sazba
 • Bez hlídání termínů předčasné splátky – zápočet úspor má stejný efekt, a peníze zůstávají vám

Jak funguje zápočet úspor?

Zřídíme vám k hypotéce offsetový spořicí účet s nulovým úročením, na který si převedete své úspory. Měsíční úroky z hypotéky vám budeme pravidelně účtovat pouze z rozdílu mezi nesplacenou jistinou úvěru a zůstatkem spořicího účtu. Prostředky na spořicím účtu jsou tak fakticky zhodnocené stejnou sazbou, kterou byste platili z vyčerpané části hypotečního úvěru. Díky tomu můžete výrazně ušetřit na úrocích za hypotéku. Prostředky ze spořicího účtu můžete kdykoli vybrat. Zápočet lze začít uplatňovat počínaje dnem dočerpání úvěru. Poprvé se tedy offsetový výnos může uplatnit v první anuitní splátce.

Příklad:

Zřídili jste si Hypotéku se zápočtem úspor (Offset) na 2 000 000 Kč se splatností 20 let a úrokem 2,49 % p. a. Standardní měsíční splátka úvěru činí 10 588 Kč. Na spořicí účet jste však uložili svou finanční rezervu ve výši 400 000 Kč. Díky zápočtu úspor v prvním měsíci splácení se tedy úrok nespočítá z dlužných 2 000 000 Kč, ale jen z 1 600 000 Kč. Splátka tak bude v prvních pěti letech až o 840 Kč nižší – za prvních 5 let tedy ušetříte na splátkách 50 400 Kč.

Tip:

Hypotéku se zápočtem úspor (Offset) si můžete také zřídit ke každé hypotéce Klasik, až budete projednávat novou úrokovou sazbu.

Chcete Hypotéku se zápočtem úspor na míru? Navštivte nás, rádi vám navrhneme více řešení a vy si vyberete takové, které nejlépe vyhovuje vašim finančním potřebám.

 • Minimální věk žadatele je 18 let
 • Maximální počet žadatelů je 4 osoby, které žijí maximálně ve dvou domácnostech
 • K projednání vám stačí i nepodepsaný návrh kupní smlouvy nebo smlouva o budoucí kupní smlouvě

Další informace a dokumenty ke stažení:

Výše úrokových sazeb pro hypotéky

Hypoteční dokumenty

 

Obecný reprezentativní příklad

RPSN činí 2,9 % a její výpočet je založen na těchto předpokladech: výše úvěru 2 000 000 Kč, úvěr je čerpán jednorázově okamžitě po uzavření úvěrové smlouvy, pevná úroková sazba činí 2,59 % p. a.

Bance zaplatíte: jednu splátku úroků ve výši 4 317 Kč, 240 měsíčních anuitních splátek ve výši 10 686 Kč, měsíční poplatky za vedení běžného účtu ve výši 250 Kč.

Dále jsou s úvěrem spojeny tyto jednorázové náklady nehrazené bance (uvedeny v orientační výši): náklad spojený s oceněním nemovitosti 4 500 Kč, náklady na pořízení výpisů z katastru nemovitostí 350 Kč, náklady na ověření podpisů smluv 240 Kč, náklady za zápis a výmaz do katastru nemovitostí ve výši 2 000 Kč.

Celkem zaplatíte 2 636 289 Kč. Podmínkou poskytnutí úvěru je zřízení zástavního práva a zákazu zcizení k nemovitosti a sjednání pojištění nemovitosti včetně vinkulace pojistného plnění ve prospěch banky. Doba trvání úvěru je 241 měsíců. Příklad neobsahuje úsporu z offsetování. Za předpokladu vložení finanční rezervy ve výši 400 000 Kč tedy bude splátka počítána pouze z 1 600 000 Kč, proto splátka bude v prvních pěti letech v průměru o 861 Kč nižší.

Kontaktní formulář


Chcete se nás na cokoliv zeptat? Zanechte nám kontakt a my se vám co nejdříve ozveme zpět.

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné
Toto pole je povinné
Zadejte ve formátu +420777666555
Zadejte ve formátu +420777666555
Toto pole je povinné
Zadejte platný email
Zadejte platný email
Zadejte platný email

 * Vyplněním a odesláním údajů souhlasím s tím, aby Raiffeisenbank a.s., se sídlem Hvězdova 1716/2b, 140 78 Praha 4, IČO 49240901, zpracovávala mnou vyplněné údaje, a to pro účely nabídky produktů a služeb Raiffeisenbank a.s., která může být učiněna také telefonicky či e-mailem. Tento souhlas uděluji na dobu pěti let. Beru na vědomí, že poskytnutí tohoto souhlasu je dobrovolné, mohu souhlas kdykoliv písemně odvolat a že mám právo požádat Raiffeisenbank a.s. o informaci, jaké údaje o mě zpracovává, a o opravu údajů.

SPOJTE SE S NÁMI V POBOČCE

Navštivte jednu z našich poboček, naši bankéři se o vás postarají.

Všechny pobočky

Může vás zajímat

Kontokorentní hypotéka Unikátní hypotéka s kontokorentním rámcem vám umožní čerpat a splácet úvěr podle vašich potřeb.
SLEVA 1 % na úrokové sazbě hypotéky

Založte si eKonto KOMPLET nebo eKonto SMART, aktivně ho využívejte, a získáte slevu 1 % z úrokové sazby úvěru.

Výhodné pojištění majetku

Sjednejte si pojištění TOP EXKLUSIV od UNIQA pojišťovny, a získáte v jedné smlouvě komplexní a kvalitní pojištění celé domácnosti a stavby.

Zajistěte se s pojištěním schopnosti splácet Máte hypotéku? Ochraňte sebe, své blízké i svůj majetek! Pojištění schopnosti splácet Vám dodá klid.