zavřít panel
Toto pole je povinné

Víte, že přes vyhledávání najdete i pobočky?
Stačí zadat město nebo adresu.

Možná, že hledáte...

Udržte si svůj životní standard i v důchodu

Úspora na daních až 7 200 Kč ročně

Odečtěte si ze základu daně své vklady na DIP až do výše 48 000 Kč, což je úspora až 7 200 Kč na daních ročně.

Příspěvek zaměstnavatele až 50 000 Kč

Zaměstnavatel vám může na DIP přispět až 50 tisíc korun ročně.

Zajímavé zhodnocení peněžních vkladů

Vaše peníze na korunovém peněžním účtu v rámci DIP zhodnotíme úrokem 5 % p. a., a to až do výše 48 000 Kč.

Široká nabídka investičních produktů

Sami si vyberete, do čeho budete investovat. Na výběr jsou podílové fondy, české i zahraniční akcie, certifikáty nebo ETF.

Riziko kolísání aktuální hodnoty investované částky a jejích výnosů

Návratnost není zaručena, minulá výkonnost není spolehlivým ukazatelem výkonnosti budoucí.

Dodržení podmínek pro získání daňových výhod

Majetek v rámci DIP můžete jednorázově vybrat po dosažení 60 let a minimálně po 10 letech existence smlouvy, a to bez ztráty získané daňové výhody. Nedodržení zákonných podmínek má za následek povinnost navrácení daňové podpory.

 

Jak funguje Dlouhodobý investiční produkt

  • DIP se řadí mezi státem podporované produkty spoření na stáří. Může vám pomoci udržet životní standard i v důchodovém věku.
  • Majetek v rámci DIP můžete jednorázově vybrat po dosažení 60 let a minimálně po 10 letech existence smlouvy, a to bez ztráty získané daňové výhody. Nedodržení zákonných podmínek má za následek povinnost navrácení daňové podpory.
  • Zřízení i vedení DIP je zdarma. Bez vstupních poplatků můžete investovat do podílových fondů nebo využít výhodné podmínky i pro investice do akcií a ETF.
  • Sami si rozhodnete, do jakých cenných papírů budete investovat. Na rozdíl od ostatních produktů spoření na stáří, které jsou založené na investování do připravených strategií.
  • Automaticky v rámci DIP vám bezplatně zřídíme jak peněžní korunový účet, tak i dva běžné cizoměnové investiční účty v USD a EUR.
  • Investování není jen pro bohaté či investiční profíky. S Raiffeisenbank můžete investovat jednorázově i pravidelně už od 100 Kč.
  • Vklady umístěné na běžném investičním účtu jsou pojištěné do 100 000 EUR. Investiční nástroje Raiffeisenbank eviduje v samostatné evidenci, odděleně od jiných aktiv Raiffeisenbank.
 

Stáhněte si aplikaci Raiffeisen investice

Seznamte se s naší investiční aplikací. Pro nové i stávající klienty je investování v aplikaci dostupné. 

 

Kontakt pro klienty

Pokud budete potřebovat poradit s mobilní aplikací Raiffeisen investice, obraťte se, prosím, na tým technické podpory, který je k dispozici na e-mailové adrese investice@rb.cz. Případně navštivte nejbližší pobočku Raiffeisenbank, kde se vám budou osobně rádi věnovat a se vším pomůžou.

Se založením DIP vám pomůžeme i na pobočce

Zastavte se za námi. Se založením Dlouhodobého investičního produktu vám rádi pomůžeme na jakékoli pobočce.

Do čeho můžete v rámci DIP investovat


Více informací k DIP

Máte zájem o DIP? Nechte nám na sebe kontakt

Zavoláme vám, jakmile to bude možné. Rádi vám odpovíme na všechny dotazy.

Toto pole je povinné
Zadaná hodnota je příliš krátká
Zadaná hodnota je příliš dlouhá
Toto pole je povinné
Zadaná hodnota je příliš krátká
Zadaná hodnota je příliš dlouhá
Toto pole je povinné
Zadejte ve formátu 777666555
Zadejte předvolbu
Nepovinné
Toto pole je povinné
Zadejte platný email


S tím, jak Raiffeisenbank a.s. zpracovává osobní údaje, se seznamte v informačním memorandu.

 

 
 
 

Upozornění pro investory

Investice v rámci dlouhodobého investičního produktu jsou určeny především na stáří, a proto je evidujeme odděleně od Vašich dalších příp. investic, resp. investičních smluv, v Raiffeisenbank. Předčasný výběr prostředků z peněžních účtů v rámci DIP pro Vás může mít následně významné daňové důsledky. Daňová podpora je vázána na dodržování striktních pravidel pro dispozice s majetkem v rámci dlouhodobého investičního produktu, jejichž porušení má za následek vznik povinnosti klienta k navrácení daňové podpory (resp. odpočtu, který před tím uplatnil). Především považujeme za důležité upozornit, že jakýkoli, byť jen částečný výběr z dlouhodobého investičního produktu před uplynutím minimální doby trvání smlouvy o dlouhodobém investičním produktu bude mít za následek povinnost k navrácení daňové podpory v celém rozsahu. Investice do investičních nástrojů nejsou bankovním vkladem a nejsou pojištěny v rámci fondu pojištění vkladů. Čím vyšší je očekávaný výnos, tím vyšší je potencionální riziko. Doba trvání investice ovlivňuje míru rizika. Výnos rovněž kolísá vzhledem k výkyvům měnových kurzů. Hodnota investované částky a výnos z ní mohou stoupat i klesat, přičemž není zaručena návratnost původně investované částky. Minulá výkonnost nezaručuje výkonnost budoucí. Očekávaná výkonnost není spolehlivým ukazatelem výkonnosti budoucí. Vzhledem k nepředvídatelným výkyvům a událostem na finančních trzích a riziku investičních nástrojů nemusí být zajištěno dosažení stanoveného investičního cíle klienta. Od výnosů z investic musí být odečtena případná odměna a náklady Raiffeisenbank a.s. sjednané ve smluvní dokumentaci, případně odměna a poplatky uvedené v sazebníku odměn a poplatků Raiffeisenbank a.s. Zdanění majetku klienta vždy závisí na osobních poměrech klienta a může se měnit. Raiffeisenbank a.s. neposkytuje daňové poradenství, a proto odpovědnost spojená s daňovými důsledky investice do investičních nástrojů zůstává plně na klientovi. Nabídka služby nesmí být předložena klientovi, který je definován jako USperson. Raiffeisenbank a.s. neposkytuje daňové poradenství, a proto odpovědnost spojená s daňovými důsledky investice do investičních nástrojů v aplikaci Raiffeisen investice zůstává plně na investorovi.