Chraňte údaje o svojí platební kartě a přihlašovací údaje

Tue May 15 00:00:00 CEST 2018

Dovednosti podvodníků, jak se dostat k údajům o vaší platební kartě nebo k přihlašovacím údajům do internetového či mobilního bankovnictví, se stále rozvíjejí.

Seznamte se s několika příklady z poslední doby a přístup ke svým financím pečlivě chraňte.

  • Podvodná SMS, která láká na výhru mobilního telefonu s tím, že je potřeba kartou zaplatit malou částku. Tak pachatelé získají od samotných držitelů karet veškeré údaje a provedou kartou další platby již ve svůj prospěch. Žádná výhra samozřejmě neexistuje.
    Jak se zachovat? Na nevyžádané e-maily ani SMS nereagujte. Údaje o svojí kartě na pochybnou výzvu nepředávejte. Pokud k předání dojde, kartu okamžitě zablokujte v internetovém bankovnictví nebo zavolejte naši infolinku 800 900 900.
  • E-maily zdánlivě poslané bankou o zablokování Vašeho účtu. Po přesměrování na podvodnou stránku, která velmi zdařile imituje pravou stránku banky, je vyžadováno vložení vstupních údajů do internetového bankovnictví.
    Jak se zachovat? Banka nemá důvod rozesílat přímé odkazy na stránky, kde máte vyplnit důvěrné informace. Věnujte pozornost slovosledu zprávy a pravopisu, který často vychází z nedokonalých překladačů. Neklikejte na odkazy a zprávu smažte. Přihlašujte se vždy v prohlížeči na stránce www.rb.cz.
  • Falešný profil na sociální síti s žádostí o přátelství a o Vaše telefonní číslo. Po zaslání telefonního čísla obdržíte SMS s žádostí o zaslání přístupových údajů nebo rovnou výzvu k převodu peněz přes falešnou platební bránu.
    Jak se zachovat? Na podobné požadavky a dotazy Vašich přátel nereagujte prostřednictvím sociálních sítí a raději si je ověřte osobně.

 

Se svými přihlašovacími údajiplatebními kartami zacházejte stejně opatrně, jako se svou peněženkou!

SPOJTE SE S NÁMI V POBOČCE

Navštivte jednu z našich poboček, naši bankéři se o vás postarají.

Všechny pobočky