zavřít panel

Víte, že přes vyhledávání najdete i pobočky?
Stačí zadat město nebo adresu.

Možná, že hledáte...

Co je zabezpečení 3D Secure

Služba 3D Secure představuje nejvyšší možnou ochranu dat vaší platební karty při platbách na internetu. Data o kartě neposkytujete přímo obchodníkovi, ale zadáváte je na zabezpečené platební bráně. Obchodník nemá k údajům o kartě přístup, nemůže si je ukládat a nehrozí tak únik citlivých dat z jeho databází. Platbu navíc dodatečně ověřujete, buď metodou RB klíče nebo jednorázovým kódem.  

Službu 3D Secure máte u své karty automaticky zapnutou, nemusíte ji nikde aktivovat. 

Jak snadno potvrdit platby na internetu

RB Klíč

Platby snadno a rychle potvrdíte pomocí RB klíče. Nemusíte přepisovat žádný kód. Do aplikace vám zašleme notifikaci na ověření internetové platby. Zkontrolujete detaily a pokud vše souhlasí, tak platbu lehce potvrdíte.  

RB Klíč je součástí mobilní aplikace Raiffeisen bankovnictví. Aktivujete ho v nabídce Menu – Nastavení – Správa zařízení. Pokud nevyužíváte aplikaci Raiffeisen bankovnictví můžete si naistalovat RB klíč i jako samostatnou aplikaci.   .

Pomocí kódu

Pokud RB klíč nevyužíváte, zašleme vám kód pro potvrzení platby do internetového a mobilního bankovnictví. Po úspěšném přihlášení si kód budete moci vyzvednout pro jakoukoli vaši kartu, kterou budete platit na internetu. Je na vás, kde si potvrzovací kód zobrazíte.

Jak potvrdit platbu krok za krokem

Potvrzení platby metodou RB klíč

Zadejte údaje

Na zabezpečené platební bráně zadejte požadované údaje o kartě: číslo karty, platnost karty a CVC/CVV kód.

Ověření platby

Zobrazí se vám stránka se shrnutím platby a informací, že je třeba platbu potvrdit v mobilní aplikaci metodou RB klíče.

Notifikace do aplikace

Na vaše zařízení pošleme notifikaci s požadavkem na potvrzení internetové platby. Přímo z notifikace vás přesměrujeme na potvrzovací obrazovku RB klíče, kde odchozí platbu potvrdíte.

3d-secure

Potvrzení platby

Po potvrzení v aplikaci RB klíč bude stránka s detaily platby ve webovém prohlížeči automaticky odeslána ke zpracování.

 

Nejčastější dotazy ke službě 3D Secure