zavřít panel
Toto pole je povinné

Víte, že přes vyhledávání najdete i pobočky?
Stačí zadat město nebo adresu.

Co je zabezpečení 3D Secure?

Služba 3D představuje nejvyšší možnou ochranu dat vaší platební karty při platbách na internetu. Data o kartě neposkytujete přímo obchodníkovi, ale na zabezpečené platební bráně. Obchodník nemá k údajům o kartě přístup, nemůže si je ukládat a nehrozí tedy únik citlivých dat z jeho databází. Platbu navíc dodatečně ověřujete, buď v aplikaci RB klíč nebo pomocí kódu, aby bylo zajištěno, že platbu provádíte právě vy.

Jak můžete potvrzovat platby?

Nejlepším způsobem pro potvrzování plateb na internetu je použití aplikace RB klíč. V takových případech nemusíte přepisovat žádný potvrzovací kód a při placení jen jednoduše potvrdíte notifikaci, kterou v aplikaci obdržíte. Podpora ověřování plateb prostřednictvím aplikace u obchodníků neustále roste, a proto se s tímto jednoduchým typem ověřování budete setkávat stále častěji.

Změna při potvrzování transakce kódem

Pokud RB klíč nemůžete používat nebo budete nakupovat u obchodníka, který zatím potvrzování v aplikaci nepodporuje, zašleme vám kód pro potvrzení platby nově do internetového a mobilního bankovnictví. Po úspěšném přihlášení si kód budete moci vyzvednout pro jakoukoli vaši kartu, kterou budete platit na internetu. Bude jen na vás, kde si potvrzovací kód zobrazíte. Zvolte si tedy podle sebe variantu, která vám více vyhovuje.

Plaťte bezpečně s 3D Secure

Službu máte u karty aktivovanou automaticky a o její spuštění se tedy nemusíte nijak starat.

Nejbezpečnější metodou na trhu je aktuálně ověřování plateb pomocí tzv. RB klíče, který se hodí především pro ty, kdo preferují jednoduchost a pohodlnost. Aktivovat si ho můžete ve svém mobilním bankovnictví nebo si stáhněte přímo samostatnou aplikaci RB klíč. Postup ověřování plateb je v takovém případě popsaný na záložce RB klíč.

Pokud aplikaci RB klíč nemůžete používat nebo budete nakupovat u obchodníků, kteří zatím potvrzování RB klíčem nepodporují, pak je  nutné potvrdit platbu kódem, který si zobrazíte v mobilním nebo internetovém bankovnictví. Postup si můžete prohlédnout na záložce internetové nebo mobilní bankovnictví.

Potvrzení platby v aplikaci RB klíč

Obchodník má novou verzi 3D Secure a já RB Klíč

Zadejte údaje

Na zabezpečené platební bráně zadejte požadované údaje o kartě: číslo karty, platnost karty a CVC/CVV kód.

Ověření platby

Zobrazí se vám stránka se shrnutím platby a informací, že je třeba platbu potvrdit v aplikaci RB klíč.

Notifikace do aplikace RB klíč

Zároveň obdržíte notifikaci do aplikace RB klíč a v té platbu potvrďte.

Potvrzení platby

Po potvrzení v aplikaci RB klíč bude stránka s detaily platby ve webovém prohlížeči automaticky odeslána ke zpracování.

Nejčastější dotazy ke službě 3D Secure