zavřít panel
Toto pole je povinné

Víte, že přes vyhledávání najdete i pobočky?
Stačí zadat město nebo adresu.

Čtyři z pěti bankomatů Raiffeisenbank jsou již bezkontaktní, výběry jsou bezpečnější

9. 12. 2019

Již 80 procent bankomatů Raiffeisenbank disponuje bezkontaktní čtečkou, díky které lze vybírat peníze kromě karty také mobilním telefonem nebo hodinkami, a to prostřednictvím Apple Pay a RaiPay. Banka chystá také zavedení elektronické stvrzenky, takže nebude nutné ji tisknout.

Bezkontaktní operace jsou pro většinu Čechů běžnou věcí a nemusí se jednat jen o placení v obchodech. Stejně snadným způsobem lze vybrat i peníze z bankomatu. „Bezkontaktní výběry jsou rychlejší a především bezpečnější, než ty kontaktní. Kartu, případně mobil, při výběru není nutné nikam vkládat, stačí ji jen přiložit ke čtečce. Díky tomu už ji v bankomatu nenecháte a odpadá také hrozba skimmingu, tedy zkopírování údajů z magnetického proužku platební karty,“ říká Petra Kopecká, tisková mluvčí Raiffeisenbank.

Zajímavou funkcí bankomatů Raiffeisenbank je například nastavení tisku účtenek. Klient tisk nemusí řešit při každém výběru, jak to bývá zvykem, ale může si ho nastavit nastálo v menu podle svých preferencí. A banka jde ještě dál. V první polovině roku 2020 chce zavést elektronickou stvrzenku přes QR kód, který si klient může nascanovat přímo do mobilu a nemusí tak tisknout tu papírovou.

Aktuálně 103 ze 125 bezkontaktních bankomatů jsou zároveň vkladomaty. Novou funkcí je u nich online připisování vkladu hotovosti, takže ho klienti mohou vidět na svém účtu během několika minut. „V roce 2020 budeme intenzivně pracovat na instalaci vkladových i bezkontaktních funkcí, abychom jimi pokryli celou pobočkovou síť,“ říká Kopecká.