Přehled tiskových zpráv

Index Exportu: export (prozatím) odolá poklesu

10. 07. 2019

Výsledek zahraničního obchodu a výkonnost českého exportu překonala v květnu očekávání, když obchodní přebytek dosáhl nejen letošního maxima, ale i historicky nejvyššího květnového přebytku. Vývoz (v národním pojetí) také dosáhl zatím letos nejvyšší hodnoty. Zásluhu na tom má především oživení výroby a následně vývozu motorových vozidel a jejich náhradních dílů. Slabý výkon Německa, našeho hlavního obchodního partnera, a panující obavy a nejistota ohledně budoucího vývoje světové ekonomiky budou podle odhadu Indexu Exportu brzdit další růst exportu. Poklesu by však český export měl, prozatím, odolat.

Raiffeisenbank získala vyšší ratingová hodnocení od agentury Moody´s

02. 07. 2019

Ratingová společnost Moody´s aktualizovala rating dlouhodobých vkladů, hypotečních zástavních listů a několika dalších ukazatelů Raiffeisenbank.

Nové mobilní bankovnictví Raiffeisenbank umožňuje zahraniční platby

12. 06. 2019

Raiffeisenbank spustila novou vylepšenou verzi mobilního bankovnictví. Ta umožňuje platby v eurech do zahraničí, zobrazení PINu platebních karet, možnost on-line aktivace kreditní karty a nabízí chytré zabezpečení.

Raiffeisen investiční společnost koupila dvě budovy do svého realitního fondu

03. 06. 2019

Raiffeisen investiční společnost koupila další nemovitosti do Raiffeisen realitního fondu. Jde o dvě průmyslové haly u Nýřan na Plzeňsku. Hodnota transakce přesahuje v přepočtu 600 milionů korun.

Index Exportu: oživení v nedohlednu

31. 05. 2019

Zatímco na začátku loňského roku výkonnost českého exportu značně kolísala, letošní rok je doposud ve znamení stabilního, nicméně pozvolného růstu hodnoty vývozu.

Raiffeisen znovu nabízí investici do svého realitního fondu

21. 05. 2019

Raiffeisen realitní fond patří mezi tři nejvýnosnější realitní fondy na trhu

Za první čtvrtletí 2019 vykázala Raiffeisenbank zisk ve výši 892 milionů korun

15. 05. 2019

  • Meziroční růst klientských úvěrů o 11,8 % na 241 miliard Kč
  • Klientské vklady dosáhly výše 266 miliard Kč, což v meziročním srovnání představuje nárůst o 7,3 %
  • Celková aktiva banky meziročně vzrostla o 3,4 % na 357 miliard Kč
  • Čistý zisk banky se meziročně zvýšil o 38,9 % na 892 milionů Kč
  • Silná kapitálová pozice: kapitálová přiměřenost k 31. 3. 2019 ve výši 16,44 %

 

Raiffeisenbank využívá v kampani Ježka

13. 05. 2019

Osobností nové kampaně Raiffeisenbank se stal člen představenstva banky odpovědný za korporátní segment František Ježek. Jeho tvář je na billboardech spojená se sloganem „Dvě věci pohání byznys: vaše ambice a naše financování“.

Raiffeisenbank vsadila na těžkou váhu. Oddělení Workout svěřila do rukou vicemistra světa v sumó.

06. 05. 2019

Novým šéfem oddělení vymáhání firemních pohledávek v Raiffeisenbank se od května 2019 stal Jaroslav Poříz. Ve své nové roli může čerpat jak ze svých mnohaletých zkušeností v oboru, tak ze zkušeností z vrcholového sportu, v disciplíně, která je především o tvrdém úsilí a překonávání překážek.

Index Exportu: výročí šestiletých minim

09. 04. 2019

Zatímco přírůstek českého exportu na začátku roku vykázal nejnižší lednové tempo od roku 2013, únor přinesl mírné zlepšení. Podle odhadů Indexu Exportu ale pouze přechodné.