Informuj mě

Váš účet Vás může informovat o příchozích či odchozích transakcích SMS zprávou nebo e-mailem. Prostřednictvím této služby se dozvíte o pohybech na svém účtu, aniž byste se sami museli ptát.

Výhody

  • neustálý přehled o pohybech na účtu
  • omezení zneužití platební karty
  • výběr podmínek zasílání informací

Popis produktu

Informace o změně zůstatku

Pro lepší přehled o aktuálním stavu svého účtu si můžete nastavit zasílání zpráv o změně zůstatku na účtu (např. snížení pod částku 100 Kč nebo zvýšení nad 10.000 Kč apod.). Informaci obdržíte hned, jak k této události dojde.

Informace o pohybu na účtě

Pokud očekáváte příchod konkrétní platby nebo naopak uskutečnění vámi zadané trvalé platby nebo inkasa, můžete si  nechat zaslat zprávu také o této skutečnosti. Očekávanou platbu charakterizujete některým z těchto parametrů či jejich kombinací: číslo protiúčtu, kód banky, částka, variabilní, konstantní nebo specifický symbol.

Informace o karetní transakci

Pokud chcete být informováni o tom, kdy a kde se zrovna platí platebními kartami vydanými k Vašemu účtu, stačí si nastavit tuto službu a my Vám ihned zašleme zprávu na Váš mobilní telefon nebo do e-mailové schránky.

Podmínky získání

  • e-mailová adresa nebo telefonní číslo pro zasílání SMS zpráv

Prostřednictvím internetu si sami na účtu aktivujete službu Informuj mě! a zvolíte, jakou cestou a za jakých podmínek chcete zprávu zaslat. 

Tak můžete být okamžitě informováni o tom, že Vám přišla výplata či platba od Vašeho známého nebo obchodního partnera.


Tip 1 - Informuj mě!


Služba Informuj mě vám umožní nastavit si podmínky pro zasílání zpráv s požadovanou informací. Získáte tak přehled o přijatých i odeslaných platbách, o inkasu, o blokacích nebo o aktuálním zůstatku na vašem účtu či jeho změně. Jako komunikační kanál si sami zvolíte e-mail (zcela zdarma), nebo SMS zprávu (zpoplatněna dle aktuálně platného Ceníku produktů a služeb

  • Chcete mít přehled o pohybech na svém účtu, i když zrovna nejste u počítače?
  • Chcete být informováni v okamžiku, kdy Vám na účtu přibydou peníze?
  • Chcete se okamžitě dozvědět, o kolik se snížil disponibilní zůstatek na účtu poté, co pošta inkasovala platbu v rámci SIPO?
  • Chcete ihned vědět, kolik Vám zbývá na účtu po zaplacení platební kartou v obchodě?


Aktivujte si službu Informuj mě!


Jak si službu Informuj mě nastavit?

1. V Internetovém bankovnictví si otevřete nastavení kliknutím na ikonu ozubeného kolečka v horní části obrazovky. V levém MENU zvolte položku Upozornění Informuj měNové upozornění.

 služba Informuj mě

2. Vyberte jednu z možností – o změně zůstatku na účtě, o pohybu na účtě, o karetní transakci, o neprovedení platby a klikněte na tlačítko „Pokračovat“. Pro příklad zvolíme informaci O pohybu na účtě.

služba Informuj mě

3. Kliknutím na tlačítko "Pokračovat" se zobrazí obrazovka pro zadání požadovaných parametrů pohybu na účtě, o němž chcete být informováni.

4. Na obrazovce pro zadání parametrů vyplňte údaje, o jakých pohybech na účtě chcete být informováni a jakým komunikačním kanálem (E-mail / SMS) chcete zprávu zaslat (případně můžete zadat i další parametry pod volbou „Rozšířené nastavení“ – číslo protiúčtu, variabilní symbol,…). Vše potvrďte stisknutím tlačítka „Pokračovat“.

služba Informuj mě

5. Požadované nastavení potvrďte certifikačním kódem a I-PINem a stisknutím tlačítka “Potvrdit“ nastavení zaktivujete. Nastavení je platné okamžitě - od této chvíle budete informováni o všech pohybech na účtě splňující nastavené parametry.

Služba Informuj mě 

Příklad:

Informace o pohybu na účtě jsou nastaveny tak, aby na e-mail zadaný ve vašem adresáři byla doručena zpráva vždy, jakmile na účet bude připsána příchozí platba větší nebo rovna částce 5 000 Kč.

Při příchozí platbě od Škoda Auto ve výši 15 000 Kč na váš účet (zde 1234567890/5500) bude na e-mail doručena tato zpráva:

služba Informuj mě

SPOJTE SE S NÁMI V POBOČCE

Navštivte jednu z našich poboček, naši bankéři se o vás postarají.

Všechny pobočky