zavřít panel
Toto pole je povinné

Víte, že přes vyhledávání najdete i pobočky?
Stačí zadat město nebo adresu.

Možná, že hledáte...

Vedení banky

Představujeme vám vedení společnosti Raiffeisenbank a. s.

Představenstvo

Igor Vida

Igor Vida

Igor Vida je generálním ředitelem a předsedou představenstva Raiffeisenbank od roku 2015. Současně je členem dozorčí rady společnosti Raiffeisen Leasing a místopředsedou dozorčí rady Raiffeisen stavební spořitelny.

Před příchodem do Raiffeisenbank působil více než 20 let ve slovenské Tatrabance, kde svou cestu začal v oblasti finančních trhů a investičního bankovnictví. V roce 1997 se stal členem představenstva, od roku 2007 působil jako generální ředitel a předseda představenstva Tatra banky. Kromě těchto pozic byl prezidentem Slovenské bankovní asociace, členem Prezidia České bankovní asociace, nebo členem správní rady Ekonomické univerzity v Bratislavě.

Igor Vida vystudoval Elektrotechnickou fakultu Slovenské technické univerzity a následně General Management Program na Harvard Business School. Je držitelem několika manažerských ocenění, jako Manažer roku na Slovensku (časopis Trend, 2008), Cena HR Gold osobnost personálního managementu (2013), nebo ocenění Forbes a PwC Nejrespektovanější CEO roku 2014.

Je ženatý, má tři děti a mezi jeho koníčky patří především sport, historie a cestování.


František Ježek

František Ježek

František Ježek se stal členem představenstva Raiffeisenbank v roce 2012. Od roku 2018 řídí korporátní bankovnictví, v letech 2012 až 2018 odpovídal z pozice člena představenstva za řízení rizik. Současně je i předsedou dozorčí rady společnosti Raiffeisen Leasing a členem dozorčí rady společnosti Bankovní identita.

Před nástupem do představenstva české Raiffeisenbank vedl ve skupině Raiffeisen Bank International oblast řízení rizik osobního bankovnictví pro 15 trhů střední a východní Evropy, kde je skupina zastoupena. Ve vrcholných manažerských pozicích působil také v GE Money v České republice a v Rakousku. Svou kariéru ve finančním světě započal ve společnosti Multiservis.

František Ježek vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze.

Je ženatý a mluví anglicky a německy.


Kamila Makhmudová

Kamila Makhmudová

Kamila Makhmudová je finanční ředitelkou a členkou představenstva Raiffeisenbank od prosince 2021.
Kamila Makhmudová má více než 20letou zkušenost v mezinárodním bankovnictví a rozsáhlou expertizu ve fúzích a akvizicích z organizací uvnitř Evropy i mimo ni. Před příchodem do České republiky pracovala na pozici ředitelky korporátního rozvoje a řízení strategií v Raiffeisen Bank International ve Vídni, kde vedla tým starající se o akvizici Equa bank v České republice.

V Raiffeisenbank se primárně věnuje finančním aktivitám Raiffeisenbank, Raiffeisen Leasing a Raiffeisen stavební spořitelny. Zároveň přispívá k rozvoji banky, zejména v oblasti akvizic.

Vystudovala mezinárodní právo na University of World Economy and Diplomacy v Taškentu, mezinárodní daňové právo na Wirtschaftsuniversität Wien a získala titul Global Executive MBA na University of Minnesota, Carlson School of Management, USA a Wirtschaftsuniversität Wien.

V roce 2007 vyšla Kamile Makhmudové publikace s názvem Conflicts of Qualification in Tax Treaty Law and Thin Capitalization Rules.

Jejími koníčky jsou cestování, jízda na koni, jóga a hiking. Říká o sobě, že je celoživotní studentkou, protože stále nachází něco zajímavého, co se může naučit jak po profesní, tak osobní stránce.


Vladimír Matouš

Vladimír Matouš

Vladimír Matouš vede IT Raiffeisenbank z pozice člena představenstva od roku 2018. Do Raiffeisenbank přišel z pozice člena představenstva Tatra banky, kde řídil IT oblast od roku 2010.

Před svým působením pro mezinárodní skupinu Raiffeisen Bank International působil mimo jiné ve vrcholných manažerských pozicích ve společnostech T-Systems a T-Mobile, kde získal bohaté zkušenosti s oblastmi organizační a funkční integrace technologických divizí, řízením IT provozu, nebo řízením projektů v oblastech bankovních a CRM systémů.

Vladimír Matouš vystudoval elektrotechnickou fakultu ČVUT v Praze a General Management Program na Harvard Business School. Na Masarykově Ústavě vyšších studií a Sheffield Hallam University ve Spojeném království získal titul MBA.

Je ženatý, má dvě děti a mezi jeho koníčky patří cyklistika, fotografování, cestování a výtvarné umění.


Vladimír Kreidl

Vladimír Kreidl

Vladimír Kreidl je členem představenstva Raiffeisenbank s odpovědností za řízení osobního bankovnictví od roku 2013. Současně je také členem dozorčí rady Raiffeisen investiční společnosti a předsedou dozorčí rady Raiffeisen stavební spořitelny.

V letech 2001 až 2013 působil na manažerských pozicích v McKinsey & Company, od roku 2008 v roli partnera. Během svého působení zde vedl řadu projektů pro finanční společnosti ve střední a východní Evropě včetně Raiffeisen Bank International. Podílel se zde mimo jiné na akvizici eBanky a vzniku privátní banky Friedrich Wilhelm Raiffeisen. V 90. letech byl hlavním ekonomem Patria Finance, spoluzakládal a vedl Patria Online. V letech 2002 až 2016 působil jako člen správní rady charitativní organizace Nadace Dagmar a Václava Havlových Vize 97.

Své studium zaměřil Vladimír Kreidl na oblast ekonomie. Je absolventem London School of Economics v Londýně a Karlovy univerzity v Praze, kde získal doktorský titul PhDr.

Je ženatý, má dva syny a mezi jeho koníčky patří turistika a nedávná historie.


Martin Stotter

Martin Stotter

Martin Stotter je členem představenstva Raiffeisenbank s odpovědností za řízení rizik od roku 2018. Je členem dozorčích rad Raiffeisen investiční společnosti, Raiffeisen – Leasing a Raiffeisen stavební spořitelny. 

Svou profesní kariéru ve skupině Raiffeisen Bank zahájil v Rakousku v roce 2002 a kromě řízení rizik vedl také oblasti strategie, velkých projektů a bankovního provozu (COO). Před příchodem do Prahy působil jako člen představenstva odpovědný za řízení rizik (CRO) v Srbsku a Slovinsku, také jako zástupce člena představenstva v Raiffeisen-Landesbank Styria v Rakousku (zástupce CRO a COO) a člen dozorčí rady v Maďarsku.

Po dokončení magisterského studia v oblasti práv získal Martin Stotter v roce 2002 titul doktora práv na univerzitě ve Štýrském Hradci, kde pracoval jako univerzitní asistent. Studoval také evropské právo na univerzitě Alcalá de Henares ve Španělsku a absolvoval semestrální stáž v Bombaji v Indii.

Hovoří německy, anglicky, španělsky a srbsky a mezi jeho záliby patří literatura, sport, historie a cestování.


Tomáš Jelínek

Tomáš Jelínek

Tomáš Jelínek je členem představenstva Raiffeisenbank odpovědným za oblast Markets & Investment Banking od roku 2020. Je předsedou dozorčí rady Raiffeisen investiční společnosti a členem dozorčí rady Raiffeisen Leasing.

V Raiffeisenbank působí od roku 2005. Před nástupem do představenstva zde zastával pozici finančního ředitele, předtím vedl oblast řízení rizik osobního bankovnictví. Dva roky pracoval v seniorních manažerských rolích v Rakousku pro mateřskou skupinu Raiffeisenbank Bank International. Ve finanční sféře působí od roku 2000.

Tomáš Jelínek vystudoval Wake Technical Community College v americkém Raleighu, Anglo-American College a University of New York v oboru Finance.

Je ženatý, má dvě děti, a mezi jeho zájmy patří sport, turistika a automobily.


Miloš Matula

Miloš Matula

Miloš Matula je členem představenstva Raiffeisenbank odpovědným za oblast Operations od roku 2014.

Před nástupem na svou současnou pozici působil ve skupině Raiffeisen Bank International v řadě manažerských pozic již od roku 2007, mimo jiné jako člen představenstva ZUNO Bank odpovědný za provoz a IT. Ve skupině Raiffeisen Bank International vedl programy zaměřené na projektové řízení, klientskou zkušenost, nebo nákladovou efektivitu. Svou profesní dráhu zahájil ve společnosti Accenture.

Miloš Matula je absolventem Ekonomicko-správní fakulty na Masarykově univerzitě v Brně a absolvoval řadu vzdělávacích programů zaměřených na leadership. Je certifikovaným koučem.

Je ženatý, má 3 děti a ve volném čase se věnuje rodině a sportu.

Dozorčí rada

Předseda dozorčí rady
Mag. Lukasz Janusz Januszewski

Členem dozorčí rady od dubna 2018. Od března 2018 je členem představenstva Raiffeisen Bank International AG zodpovědným za oblast investičního bankovnictví (M&IB). Od roku 1998 působil v Raiffeisen Bank Polska na různých pozicích spojených s oblastmi mj. Treasury, kapitálových trhů a investičního bankovnictví. Zde byl v letech 2007 – 2018 členem představenstva odpovědným za M&IB.


Členové dozorčí rady

Dr. Johann Strobl

Člen dozorčí rady od dubna 2014. Od roku 1989 působil v Bank Austria Creditanstalt, od roku 2004 na pozici člena představenstva zodpovědného za řízení rizik a finance. V roce 2007 se stal členem představenstva Raiffeisen Zentralbank AG odpovědným za oblast řízení rizik. Od roku 2010 člen představenstva Raiffeisen Bank International AG odpovědným za řízení rizik, od června 2013 též zástupcem generálního ředitele. V březnu 2017 se stal předsedou představenstva a generálním ředitelem Raiffeisen Bank International AG.

Peter Harold

Do funkce nezávislého člena dozorčí rady Raiffeisenbank a.s. byl pan Peter Harold zvolen s účinností od 1. ledna 2023. Pan Peter Harold má bohaté zkušenosti ve vrcholových orgánech finančních institucí na mezinárodní úrovni. Z těchto lze zmínit například jeho působení na pozici nezávislého člena dozorčí rady Raiffeisenbank EAD (Bulharsko) v letech 2020 - 2022 a jeho pozici CEO společnosti Hypo NOE Landesbank für NÖ und Wien AG (Rakousko) mezi léty 2008 - 2018.

Dr. Hannes Mösenbacher

Členem dozorčí rady Raiffeisenbank a.s. se stal dne 27. dubna 2017. Od března 2017 je členem představenstva Raiffeisen Bank International AG zodpovědným za oblast řízení rizik (CRO). Předtím od roku 2009 působil v Raiffeisen Bank International AG (Raiffeisen Zentralbank Österreich AG) na pozici Head of Risk Controlling. V letech 2000 – 2008 byl zaměstnán v Bank Austria Creditanstalt, Vienna na různých pozicích spojených s řízením rizik.

Andrii Stepanenko

Člen dozorčí rady Raiffeisenbank od dubna 2018. V téže době se stal členem představenstva Raiffeisen Bank International AG zodpovědným za oblast Retail Banking. Pod značkou Raiffeisen pracuje od roku 1998, nejdříve v AKB Raiffeisenbank Ukraine, následně v Raiffeisen Zentralbank AG. V letech 2003 - 2007 pracoval v ZAO Raiffeisenbank Austria, kde byl odpovědný za oblast řízení rizik. Poté působil na různých funkcích v AO Raiffeisenbank, naposledy jako místopředseda představenstva odpovědný za oblast privátního bankovnictví.

Mag. Reinhard Schwendtbauer

Členem dozorčí rady od dubna 2013. Od roku 1997 pracoval v Raiffeisenlandesbank Oberösterreich AG jako vedoucí sekretariátu představenstva. V letech 1999–2000 působil na Spolkovém ministerstvu zemědělství a lesního hospodářství. V letech 2001–2012 byl řídícím partnerem a společníkem ve Finadvice Österreich, Linz. Od dubna 2012 členem představenstva Raiffeisenlandesbank Oberösterreich AG, Linz.

Taťána le Moigne

Paní Taťána le Moigne byla do funkce nezávislého člena dozorčí rady Raiffeisenbank zvolena dne 27. srpna 2019. Od roku 2006 řídí českou pobočku společnosti Google, kde je regionální ředitelkou pro Česko, Maďarsko, Rumunsko a Slovensko. Vystudovala obor softwarového inženýrství na Vysoké škole ekonomické.

Ing. Helena Horská, Ph.D.

Členkou dozorčí rady je od 11. ledna 2019. V Raiffeisenbank je od roku 2004, aktuálně na pozici hlavní ekonomky. Pracovala mimo jiné pro Vysokou školu ekonomickou v Praze, Českou spořitelnu a Českou národní banku. Helena Horská je členkou Vědeckého grémia České bankovní asociace. Vystudovala fakultu Národohospodářskou VŠE v Praze a Institut světové ekonomiky v Kielu v Německu.

Martin Pochopin

Členem dozorčí rady je od ledna 2024.

Mgr. Ondřej Mrzena, MBA

Členem dozorčí rady je od ledna 2024. V Raiffeisenbank a.s. pracuje s krátkou přestávkou od roku 2001  (úvar Compliance a Právní odbor). Od roku 2021 je ombudsmanem banky. Vystudoval Právnickou fakultu UK Praha a program Master of Business Administration na Sheffield Hallam University a ČVUT Praha.

Ing. Michal Přádka, MBA, LL.M.

Členem dozorčí rady byl v letech 2011-2016 a následně od ledna 2019. V bankovnictví se pohybuje od roku 1999. Pro Raiffeisenbank pracuje od roku 2007, kdy došlo ke sloučení Raiffeisenbank s eBankou. Michal Přádka byl u všech akvizičních projektů Raiffeisenbank posledních 20 let (eBanka, ZUNO, Citibank, ING Bank, Equabank). Působí na pozici regionálního ředitele na Severní Moravě. Vystudoval Ekonomickou fakultu Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava a Liverpool John Moores University ve Velké Británii a získal také titul Master of Laws. Významně podporuje zkrácené pracovní úvazky a v poslední době jej uchvátila umělá inteligence (AI).

Členové Výboru pro audit

Ing. Pavel Závitkovský, dat. nar. 19. července 1955
Hyacintová 3266/9, Záběhlice, 106 00 Praha 10
Den vzniku členství: 28. dubna 2016

Ing. Stanislav Staněk, dat. nar.: 8. 6. 1968
Nad Okrouhlíkem 14, 182 00 Praha 8
Den vzniku členství: 28. dubna 2016

Andrea Vlasek, dat. nar.: 29.10.1973
Richard Wagner Gasse 6/2/3, 2340 Mödling, Rakousko
Den vzniku členství: 11. prosince 2014