RAIFFEISEN - LEASING, S.R.O.

Společnost Raiffeisen – Leasing, s.r.o. nabízí firmám i jednotlivcům komplexní nabídku financování investičních potřeb.

Raiffeisen – Leasing, s.r.o. nabízí firmám i jednotlivcům financování investičních potřeb. Společnost působí na českém trhu od roku 1994. Jejím jediným vlastníkem je od 3. 10. 2017 Raiffeisenbank a.s. Raiffeisen – Leasing je členem České leasingové a finanční asociace, Česko-německé obchodní a průmyslové komory a Americké obchodní komory v ČR.

Raiffeisen – Leasing, s.r.o. poskytuje na českém trhu unikátní spektrum financování fixních aktiv počínaje nemovitostmi a developerským financováním přes financování strojů, zařízení, technologií, nákladních vozů a tahačů, lokomotiv, lodí a letadel až po financování a fleet management osobních a užitkových vozů.
V roce 2017 skupina Raiffeisen – Leasing, s.r.o.* profinancovala v nových obchodních případech komodity a nemovitosti v celkovém objemu pořizovacích cen ve výši 10,3 miliardy Kč. Konsolidovaný zisk po zdanění dle IFRS vzrostl na 435 milionů Kč, což představuje nárůst o 24 % ve srovnání s rokem 2016. Celková hodnota konsolidovaných aktiv činila na konci roku 2017 19,0 miliardy Kč.

Podle žebříčků zveřejňovaných Českou leasingovou a finanční asociací si Raiffeisen – Leasing, s.r.o. drží dlouhodobě 1. Místo v nebankovním financování nemovitostí s tržním podílem vice než 50 %. Ve financování těžké dopravní techniky, letadel, kolejové techniky, IT a zdravotnické techniky se řadí mezi TOP 5 leasingových společností. Společnost je dlouhodobě silná především v segmentu malých a středních podniků, ve svém portfoliu má rovněž významné zastoupení korporátní klientela.

Společnosti se dařilo v oblasti financování nemovitostí, která je dlouhodobě jednou z jejích  nejúspěšnějších obchodních aktivit. Mimo jiné se podílela na výstavbě zimního stadionu v Praze Strašnicích, na výstavbě hotelů a bytových projektů v Praze. Společnost na konci roku 2017 prodala část vlastního úspěšného projektu, kterým je obchodní centrum H-Park v Brně.

V roce 2017 pokračovala úspěšná spolupráce s Raiffeisenbank a.s., a to jak v nabídce leasingových produktů pro střední a korporátní společnosti, tak i v přímé nabídce financování aut pro podnikatele a malé firmy prostřednictvím bankovní pobočkové sítě, která je dlouhodobě hlavním zdrojem nových obchodů Raiffeisen – Leasing, s.r.o. Společnost také při získávání nových klientů těží z mimořádně dobré reputace mateřské Raiffeisenbank a.s.

Raiffeisen – Leasing, s.r.o. plánuje v roce 2018 další posílení svého tržního postavení v oblasti financování dopravní, zemědělské a zdravotnické techniky. Prostřednictvím vlastní obchodní sítě bude nadále upevňovat své dlouhodobě silné postavení ve financování strojů a zařízení i nemovitostí.
Nadále bude pokračovat v úspěšně nastavené spolupráci s Raiffeisenbank a.s., zaměří se na zefektivnění svých procesů i na pokračující zlepšování produktů a služeb tak, aby zkušenosti klientů Raiffeisen – Leasing, s.r.o. byly co nejpřívětivější.

Raiffeisen - Leasing, s.r.o.
Hvězdova 1716/2b
140 78 Praha 4
Tel.: 221 511 611
Fax: 221 511 666
E-mail: rl@rl.cz
www.rl.cz