zavřít panel
Toto pole je povinné

Víte, že přes vyhledávání najdete i pobočky?
Stačí zadat město nebo adresu.

RAIFFEISEN - LEASING, S.R.O.

Společnost Raiffeisen – Leasing, s.r.o. nabízí firmám i jednotlivcům komplexní nabídku financování investičních potřeb.

Raiffeisen – Leasing, s.r.o. poskytuje svým klientům unikátní spektrum financování fixních aktiv počínaje nemovitostmi a developerským financováním, přes financování strojů, zařízení, technologií, nákladních vozů a tahačů, lokomotiv, lodí a letadel až po financování a fleet management osobních a užitkových vozů.

Společnost je členem České leasingové a finanční asociace, Česko - německé obchodní a průmyslové komory a Americké obchodní komory v ČR. Jejím jediným vlastníkem je Raiffeisenbank a.s.

V roce 2018 profinancovala Skupina Raiffeisen – Leasing* v nových obchodních případech komodity a nemovitosti v celkovém objemu pořizovacích cen ve výši 12,2 miliard Kč, což představuje meziroční nárůst o 18 %. Konsolidovaný zisk po zdanění dle IFRS činil v roce 2018 celkem 245 mil Kč. K 31. 12. 2018 činila celková hodnota konsolidovaných aktiv společnosti 21,7 miliard Kč.

Podle žebříčků zveřejňovaných Českou leasingovou a finanční asociací si Raiffeisen – Leasing, s.r.o. drží dlouhodobě 1. místo v nebankovním financování nemovitostí s tržním podílem vice než 60 %. Ve financování těžké dopravní techniky, letadel, kolejové techniky, IT a zdravotnické techniky se řadí na českém trhu mezi TOP 5 leasingových společností. Společnost je silná především v segmentu malých a středních podniků, v portfolio má rovněž významné zastoupení korporátní klientela, postupně narůstá i podíl spotřebitelů.

Financování nemovitostí je dlouhodobě jednou z nejúspěšnějších obchodních aktivit společnosti. Společnost se podílela na realizaci mnoha významných projektů, mimo jiné v rámci vlastní developerské činnosti úspěšně dokončila v Plzni výstavbu I. etapy rezidenčního projektu Bydlení Studentská. Další etapa tohoto projektu je v přípravné fázi.
Společnost Raiffeisen – Leasing již dlouhodobě úspěšně spolupracuje s Raiffeisenbank a.s., v rámci cross-sellových aktivit tak mohou bankovní klienti jednoduše využívat leasingové produkty. Klientům ze segmentu malých firem a podnikatelů je k dispozici již několik let přímá nabídka financování aut prostřednictvím bankovní pobočkové sítě, nově začala bankovní síť v roce 2018 nabízet úvěry na auta i fyzickým osobám nepodnikajícím.

Raiffeisen – Leasing, s.r.o. plánuje v roce 2019 další posílení svého tržního postavení v oblasti financování osobních a užitkových vozů a zemědělské techniky. Nadále bude upevňovat své dlouhodobě silné postavení ve financování nemovitostí, strojů a zařízení, zdravotnické i manipulační techniky a dopravní techniky. Nadále bude podporovat svůj akviziční a retention program, bude pokračovat v úspěšně nastavené spolupráci s Raiffeisenbank a.s. V popředí zájmu je další zefektivnění procesů. Na prvním místě v prioritách je pokračující zlepšování produktů a služeb tak, aby zkušenosti klientů Raiffeisen - Leasing byly co nejpřívětivější.

* Skupina Raiffeisen – Leasing zahrnuje společnosti Raiffeisen – Leasing, s.r.o., Raiffeisen FinCorp, s.r.o. a Viktor Property, s.r.o.

Raiffeisen - Leasing, s.r.o.
Hvězdova 1716/2b
140 78 Praha 4
Tel.: 221 511 611
Fax: 221 511 666
E-mail: rl@rl.cz
www.rl.cz