zavřít panel

Víte, že přes vyhledávání najdete i pobočky?
Stačí zadat město nebo adresu.

Možná, že hledáte...

Raiffeisen investiční společnost otevírá svůj realitní fond pro další investory

9. 8. 2021

Začátkem června přibyla do portfolia Raiffeisen realitního fondu již pátá nemovitost, která je rozšířením stávajícího objektu Galerie Písek. Fond se intenzivně připravuje na další akvizice, a proto bude od 9. do 31. srpna 2021 nabízen na pobočkách Raiffeisenbank novým investorům. Vstupní poplatek je 1,5 %, výstupní poplatek 3 % z odkupované částky, pokud byly podílové listy drženy 3 roky nebo více, poté 0 %. Aktuálně je ve fondu majetek v hodnotě 2,4 miliardy korun. Za rok 2020 dosáhl fond zhodnocení 4,5 %.

„Volné prostředky slouží k pokrytí případných odkupů. Držíme jen tolik peněz, kolik nařizuje naše regulace. Proto před dalšími nákupy nemovitostí otevíráme fond pro další investory,“ vysvětluje Jaromír Sladkovský, ředitel Raiffeisen investiční společnosti.

Raiffeisen realitní fond, který obhospodařuje Raiffeisen investiční společnost, využívá prostředky od investorů k investicím do nemovitostí. Ve fondu jsou aktuálně nemovitosti ve třech lokalitách – retailový park v Brně, nákupní centrum v Písku a průmyslové objekty u Plzně. Cílem investiční společnosti je vybrat podobný objem peněz jako minulý rok, což bylo 600 milionů korun.


Podrobné informace k Raiffeisen realitnímu fondu