zavřít panel
Toto pole je povinné

Víte, že přes vyhledávání najdete i pobočky?
Stačí zadat město nebo adresu.

Raiffeisen investiční společnost nabídne fond se zajištěnou hodnotou

6. 8. 2019

Od 16. 8. do 26. 9. 2019 nabídne Raiffeisen investiční společnost pro investice od 10 tisíc korun zajištěný fond se zvýhodněným vstupním poplatkem 0,1 %.

První zajištěná hodnota je 101 % pro období od 1. října 2019 do 30. září 2020. Maximální limit investice není stanoven. Fond je určen konzervativním investorům s přibližně tříletým investičním horizontem.

Fond vznikl 1. 8. 2019 zápisem do seznamu ČNB. Celé září do něj lze vstupovat s poplatkem 0,1 % a vystupovat bez poplatku. V dalších měsících lze vstupovat i vystupovat kdykoliv, a to za cenu ke konci měsíce s 3% vstupním i výstupním poplatkem. V srpnu 2020 bude stanovena zajištěná hodnota pro druhé období.

„Raiffeisen roční zajištěný fond je určen pro všechny začínající a velmi konzervativní investory, kteří chtějí vědět, kolik mohou získat za rok. Výhodou je především nízký vstupní poplatek během celého září a také neomezený maximální limit investice,” říká Jaromír Sladkovský, generální ředitel Raiffeisen investiční společnosti.

Raiffeisen investiční společnost tak navazuje na velmi úspěšný Raiffeisen zajištěný fond 103, do kterého se v průběhu března a dubna prodaly dluhopisy ve výši téměř 800 milionů korun.

Zajištěná hodnota nezahrnuje vstupní a výstupní poplatky a její dosažení je závislé především na schopnosti emitentů dluhopisů a protistran dostát svým závazkům.