Víte, že přes vyhledávání najdete i pobočky?
Stačí zadat město nebo adresu.
Nabízíme zpracování příchozích a odchozích úhrad v cizích měnách vůči zahraničí a v rámci České republiky. Za zahraniční odchozí úhradu považujeme také odchozí úhrady v českých korunách vůči zahraničí.
Rychlé zpracování platebních příkazů
Přehledné a jednoduché zadávání platebních instrukcí
Zadání odchozí úhrady kdykoli a odkudkoli elektronicky i osobně
Zpracování příchozích a odchozích úhrad prostřednictvím mezinárodní telekomunikační sítě SWIFT, záruka bezpečného, rychlého a spolehlivého přenosu dat mezi jednotlivými finančními institucemi po celém světě.
Příkaz pro zadání zahraniční odchozí úhrady je aktivován přímo v nabídce vašeho účtu již při založení. Odchozí úhradu zahraničního platebního styku můžete odeslat také osobně na kterékoli pobočce naší banky.
Povinné náležitosti platebního příkazu a další podmínky pro odchozí zahraniční úhrady jsou uvedeny v Technických podmínkách k platebnímu styku. Platební příkaz můžete zadat:
Podmínkou pro uskutečnění vámi zadané odchozí úhrady je vyplnění všech předepsaných náležitostí platebního příkazu a dostatek finančních prostředků na vašem účtu.
U přeshraničních odchozích úhrad převáděných v rámci členských států Evropské unie a Evropského hospodářského prostoru je nutné uvádět kód BIC banky příjemce a mezinárodní číslo účtu účtu příjemce ve formátu IBAN. V případě neuvedení těchto údajů vám mohou být účtovány dodatečné výlohy spojené s vyhledáním a doplněním požadovaných údajů nutných pro hladké zpracování odchozí úhrady.
Odchozí úhrady do Spojených arabských emirátů musí od 1. září 2018 obsahovat kód účelu úhrady.
Detailní informace, způsob zadání a seznam kódů (pdf).
Odchozí úhrady do Bahrajnu musí od 31. května 2021 obsahovat kód účelu úhrady.
Detailní informace, způsob zadání a seznam kódů (pdf).
Odchozí úhrady do Izraele musí od 1. ledna 2019 obsahovat validní IBAN formát účtu příjemce. V případě nezadání IBAN formátu účtu příjemce může docházet k prodloužení lhůty pro připsání úhrady příjemci nebo neprovedení úhrady a její vrácení na účet odesílatele, které může být spojeno se zaúčtováním poplatků banky odesílatele a příjemce.
Velká Británie vystoupila z Evropské Unie k 1. 2. 2020. Dalších 11 měsíců byla platná dohoda o přechodném období pro členství v Evropském hospodářském prostoru (EHP).
Od 1. 1. 2021 Velká Británie již není členem EHP a nevztahuje se na ni NAŘÍZENÍ EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) 2019/518, které upravuje poplatkování přeshraničních plateb v EUR v rámci EHP.
Z toho důvodu došlo ke změně poplatkování zahraničních plateb z/do Velké Británie v měně EUR. Nově jsou tyto platby poplatkovány jako standardní zahraniční platby dle platného ceníku příslušného cenového programu.
Od 15. února 2023 Raiffeisenbank nerealizuje odchozí platby do Ruské federace a Běloruska a informovala o tomto opatření své zákazníky. Rozhodnutí se vztahuje na všechny platební a karetní transakce (bez ohledu na měnu odchozí transakce) a bylo učiněno na základě označení Ruska jako vysoce rizikové třetí země ze strany Finančně analytického útvaru ČR. Raiffeisenbank a.s. tento postoj Finančně analytického útvaru ČR plně respektuje a omezuje své služby, aby minimalizovala rizika pro klienty. Jsme si vědomi důsledků, které opatření má pro naše klienty. Budeme s nimi nadále komunikovat a podporovat je službami v souladu s platnými zákony a nařízeními regulatorních orgánů České republiky. I nadále je možné přijímat příchozí platby, pokud nejsou v rozporu s platnými sankčními předpisy v České republice a sankční politikou Raiffeisenbank a.s.