zavřít panel

Víte, že přes vyhledávání najdete i pobočky?
Stačí zadat město nebo adresu.

Možná, že hledáte...

S EKONTEM BUDE LETOS PLACENÍ V CHORVATSKU SNAŽŠÍ

23. 5. 2017

Raiffeisenbank zařadila chorvatskou kunu mezi jednu z 19 světových měn, ve kterých lze zdarma vést běžný účet. Tato novinka klientům zjednoduší platby v zahraničí a usnadní jim kontrolu nad výdaji a aktuálním kurzem měny.

 

Na dovolenou do Chorvatska vyráží podle Českého statistického úřadu ročně téměř 830 000 Čechů. Letos se však pobyt u Jaderského moře zkomplikuje nejen kvůli nově zavedeným přísným pohraničním kontrolám, ale také v souvislosti s tamním zvýšením DPH v pohostinství a zdražením mýtného. Naopak dobrou zprávu má pro české turisty Raiffeisenbank, která chorvatskou kunu zařadila mezi jednu z 19 světových měn, ve kterých lze zdarma vést běžný účet.

V letošním roce se lidé, kteří se vydávají na dovolenou do Chorvatska, dočkají mnoha změn. Byly zavedeny pohraniční kontroly, mýtné podražilo o 5 % a tamní vláda nařídila zvýšení DPH v pohostinství na 25 %. Avšak i přes tyto komplikace podle chorvatského ministerstva turismu země čeká ještě větší počet českých turistů než loni. Chorvatsko dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější destinace Čechů, mnozí z nich jezdí již po několik let na stejné místo.

Raiffeisenbank letos cestovatelům přináší pozitivní novinku, která jim výše popsané komplikace alespoň částečně vynahradí. U účtů eKonto Komplet, eKonto Smart a eKonto Student Premium nově rozšířila počet měn, ve kterých mohou být vedeny, z devíti na devatenáct. Mezi nimi je i chorvatská kuna. „Přidáním této měny do tzv. multiměnového účtu našim klientům umožňujeme pohodlně platit i v Chorvatsku, bez toho aniž by museli řešit aktuální kurz kuny vůči české koruně. I na dovolené tak mají své peníze vždy plně pod kontrolou,“ říká Roman Přeučil, produktový manažer Raiffeisenbank.

Díky možnosti vést účet kromě korun i v kunách a dalších měnách si klient může velmi jednoduše převádět prostředky konverzí mezi měnovými účty. V rámci eKonta Komplet a eKonta Student Premium mají klienti též neomezený počet výběrů z bankomatů všech bank nejen v ČR, ale i v zahraniční. I v cizině tedy mohou bez obav z jakéhokoli bankomatu vybírat potřebné částky či platit u obchodníka kartou přímo v kunách. „Platby se zaúčtují v reálné hodnotě a nepodléhají výkyvům směnného kurzu, což se naopak může stát v případě platby prostřednictvím účtu vedeným pouze v korunách, kde trvá i několik dní, než se platba zapíše na účet,“ popisuje Roman Přeučil.

Kromě chorvatských kun jsme nově k multiměnovému účtu přidali ještě bulharskou, tureckou, rumunskou a novozélandskou měnu.