zavřít panel
Toto pole je povinné

Víte, že přes vyhledávání najdete i pobočky?
Stačí zadat město nebo adresu.

RB klíč

Jak funguje RB klíč


RB klíč vám ulehčí potvrzování plateb a přihlašování do Raiffeisen bankovnictví. RB klíč si můžete aktivovat přímo ve své mobilní aplikaci Raiffeisenbankovnictví, případně si můžete stáhnout RB klíč jako samostatnou aplikaci.

 • Ve chvíli, kdy provádíte jakoukoliv operaci, kterou je potřeba potvrdit (autorizovat), přijde vám do aplikace upozornění.
 • Můžete kliknout rovnou na upozornění v oznamovacím centru nebo v mobilním bankovnictví kliknete na hlavní stránce vpravo nahoře na ikonu klíče.
 • Zobrazí se vám detaily požadavku a vy jej buď potvrdíte, nebo zamítnete.
Kde RB klíč najdete

RB klíč je součástí aplikace Raiffeisen bankovnictví. Nemusíte nic dalšího stahovat, stačí jen RB klíč v mobilním bankovnictví aktivovat.

Pokud nechcete používat Raiffeisen bankovnictví), RB klíč si můžete stáhnout jako samostatnou aplikaci. Najdete jej v nabídce aplikací pod názvem RB klíč. 

RB klíč v mobilní aplikaci Raiffeisen bankovnictví

Pokud používáte aplikaci Raiffeisen bankovnictví, tak RB Klíč je její součástí. Je potřeba ho však aktivovat.

 • V aplikaci Raiffeisen bankovnictví na hlavní stránce klikněte na ikonu klíče. Pokud nemáte mobilní aplikaci nastavenou jako RB klíč, zobrazí se vám hláška a žluté tlačítko, které vás přesměruje do sekce Správa zařízení – Raiffeisen bankovnictví.
  Případně se do sekce Správa zařízení dostanete také z hlavní stránky – Menu – Nastavení – Správa zařízení – Raiffeisen bankovnictví.

spb menu

 • V řádku Používat jako RB klíč klikněte na přepínač a nastavte jej do zelené pozice.

rb klic v spb

 • Potvrďte nastavení S-PINem.

 

 • Zobrazí se vám potvrzení o úspěšné aktivaci RB klíče v aplikaci Raiffeisen bankovnictví.
Aktivace RB klíče v samostatné aplikaci

Pokud ještě nemáte aktivovanou aplikaci Raiffeisen bankovnictví, stáhněte si do svého telefonu aplikaci RB klíč a následně proveďte aktivaci na některé z našich poboček. Z bezpečnostních důvodů nelze novou aktivaci provést vzdáleně. Výjimkou je první aktivace aplikace při založení účtu online. 

Obnovení přístupu do mobilní aplikace Raiffeisen bankovnictví nebo samostatné aplikace RB klíč

Pokud jste již měli aktivní aplikaci Raiffeisen bankovnictví nebo aplikaci RB klíč, v případě ztráty, nebo poškození zařízení, či nechtěného odstranění aplikace ze zařízení, si pomocí aplikace RB klíč můžete přístup obnovit. Jedná se o jednoduchý a bezpečný způsob s využitím dvou českých dokladů totožnosti a biometrie. Nemusíte ani na pobočku.

 • V případě, že v zařízení nemáte staženou aplikaci RB klíč, stáhněte si ji z obchodu s aplikacemi.

 • Pro obnovu přístupu vyberte aktivaci pomocí dokladů totožnosti.

rb klíč start

rb klíč aktivace

 • Po úspěšném ověření klientských údajů, kontrole dokladů totožnosti a biometrie dokončíte aktivaci RB klíče. Následně si můžete stejně bezpečně aktivovat i aplikaci Raiffeisen bankovnictví.

 • Vzdálené obnovení přístupu do aplikací mohou aktuálně využít občané ČR starší 15 let.

spb home ather app

rb klíč home page