zavřít panel
Toto pole je povinné

Víte, že přes vyhledávání najdete i pobočky?
Stačí zadat město nebo adresu.

Možná, že hledáte...

Ušetřete

Každý měsíc můžete ušetřit až několik tisíc z rodinného rozpočtu.

Nižší splátky

Po dobu 2-3 let můžete splácet pouze úroky.

Záleží jen na vás

Sami se rozhodnete, na jak dlouho využijete období nižších splátek.

Jak mohu získat nižší měsíční splátky hypotéky?

Běžný hypoteční úvěr je splácen anuitními splátkami, které se skládají ze splátky úroků a ze splátky jistiny (půjčených peněz).

Při sjednání hypotéky si zvolíte, že si po dobu první fixace přejete splácet pouze úrokové splátky.
První fixace může trvat 2 až 3 roky.

Vzorový příklad:
Průměrná hypotéka ve výši 3 000 000 Kč, se splatností 20 let a úrokovou sazbou 5,9 % má úrokovou splátku ve výši 14 750 Kč a plnou anuitní splátku ve výši 2 21  320 Kč. Po dobu první fixace tak můžete každý měsíc splácet o 6  570 Kč méně.

Konkrétní rozdíl anuitních a úrokových splátek u vaší hypotéky vám rádi spočítáme.

Reprezentativní příklad

Proč se hypotéka s nižší měsíční splátkou nyní vyplatí?
  • Kvůli současným vysokým úrokovým sazbám vzrostly měsíční splátky hypoték řádově o tisíce korun oproti období přibližně před 2 lety.
  • Protože roste i většina ostatních životních nákladů, na tak vysoké splátky hypotéky už v rodinném rozpočtu nemusí být dostatek prostředků.
  • Nižší měsíční splátky po dobu první fixace vám tak mohou pomoci překonat toto náročné ekonomické období.

Na co se nás často ptáte

Máte o hypotéku zájem?

Máte zájem o hypotéku a rádi byste ji prodiskutovali s naším hypotečním poradcem? Nechte nám na sebe kontakt a my se vám co nejdříve ozveme zpět. 

Toto pole je povinné
Zadaná hodnota je příliš krátká
Zadaná hodnota je příliš dlouhá
Toto pole je povinné
Zadaná hodnota je příliš krátká
Zadaná hodnota je příliš dlouhá
Toto pole je povinné
Zadejte ve formátu 777666555
Zadejte předvolbu
Nepovinné
Toto pole je povinné
Zadejte platný email

* Vyplněním a odesláním údajů souhlasím s tím, aby Raiffeisenbank a.s., se sídlem Hvězdova 1716/2b, 140 78 Praha 4, IČO 49240901, zpracovávala mnou vyplněné údaje, a to pro účely nabídky produktů a služeb Raiffeisenbank a.s., která může být učiněna také telefonicky či e-mailem. Tento souhlas uděluji na dobu pěti let. Beru na vědomí, že poskytnutí tohoto souhlasu je dobrovolné, mohu souhlas kdykoliv písemně odvolat a že mám právo požádat Raiffeisenbank a.s. o informaci, jaké údaje o mě zpracovává, a o opravu údajů.

Reprezentativní příklad

výše úvěru
3000000
doba splácení
20
let
měsíční úroková splátka
14 750
měsíční anuitní splátka
21 320
úroková sazba s fixací na 3 roky
5,9
% p. a.

Výpočet RPSN a Celkové částky ke splacení, které jsou uvedeny výše, vycházejí z předpokladu, že je úvěr čerpán jednorázově okamžitě po uzavření úvěrové smlouvy.

Bance zaplatíte: poplatek za ocenění nemovitosti 5 900 Kč, poplatek za čerpání úvěru na návrh na vklad zástavního práva do katastru nemovitostí 1 900 Kč, 36 splátek úroků v období čerpání v maximální výši, odpovídající počet měsíčních anuitních splátek, měsíční poplatky za vedení běžného účtu ve výši 49 Kč (orientační údaj, banka nabízí i běžný účet bez poplatku),

Dále jsou s úvěrem spojeny tyto jednorázové náklady nehrazené bance (uvedeny v orientační výši): náklady na pořízení výpisů z katastru nemovitostí 350 Kč, náklady na ověření podpisů smluv 240 Kč, náklady za zápis a výmaz do katastru nemovitostí ve výši 4000 Kč. Podmínkou poskytnutí úvěru je zřízení zástavního práva a zákazu zcizení k nemovitosti a sjednání pojištění nemovitosti včetně vinkulace pojistného plnění ve prospěch banky.

celková částka ke splacení
5673767
RPSN
6,13
%