DOBRÝ ANDĚL

 Raiffeisenbank je od roku 2011 bankovním partnerem nadačního fondu DOBRÝ ANDĚL.

 

Raiffeisenbank je od roku 2011 bankovním partnerem nadačního fondu DOBRÝ ANDĚL, jehož prostřednictvím mohou desetitisíce dárců – Dobrých andělů – relativně malými pravidelnými měsíčními příspěvky pomoci tisícům rodin s dětmi, které onemocněly rakovinou nebo trpí jiným závažným a dlouhodobým onemocněním.

Takovéto rodiny se musí nejen vyrovnat s diagnózou a náročnou léčbou, ale často se navíc dostávají do finanční tísně. Dobří andělé pomáhají navýšit jejich měsíční příjem transparentně, pravidelně a hlavně v době nouze. „Jsme rádi, že existuje Dobrý anděl, který přináší efektivní systém finanční pomoci lidem ve velmi těžké životní situaci. Velmi oceňujeme jeho finanční transparentnost vyjádřenou mottem ´do posledního haléře´. Také nás těší, že se ´Dobré andělství´ stalo nedílnou součástí naší firemní kultury, o čemž svědčí především stoupající zájem zaměstnanců, ale i klientů, o zapojení se do podpory této prospěšné aktivity,“ říká Hana Kovářová, ředitelka marketingu a komunikace Raiffeisenbank.

ZDE PRACUJÍ DOBŘÍ ANDĚLÉ

V Raiffeisenbank v tuto chvíli pracuje již více než 500 Dobrých Andělů. Děkujeme všem našim zaměstnancům, kteří se svými příspěvky připojují a pravidelně pomáhají rodinám s nemocnými dětmi!

DOBRÁ RÁNA POMÁHÁ

Již několik let pořádáme v rámci našich golfových a tenisových aktivit charitativní akci s názvem „Dobrá rána pomáhá“. Díky tomuto projektu mohou účastníci svými sportovními výkony ovlivnit konečnou výši finančního daru banky ve prospěch nadace Dobrý Anděl. Také v loňském roce naši nejlepší amatérští hráči Raiffeisenbank Czech golf amateur tour i klienti banky přispívali svými údery pod par jamky či rychlými a precizními tenisovými servisy na dobrou věc. Celkově tak Raiffeisenbank vloni věnovala z akce „Dobrá rána pomáhá“ částku ve výši 480 200 korun. Nadaci DOBRÝ ANDĚL Raiffeisenbank podporuje dlouhodobě i mimo projekt „Dobrá rána pomáhá“. V roce 2016 obdržela nadace DOBRÝ ANDĚL z Raiffeisenbank přes 1,6 milionu korun. Kromě výše uvedené částky 480 200 korun a částky dosahující 646 000 korun, kterou přispěli samotní zaměstnanci banky, dalších 500 000 korun darovala banka z nevybraných anonymních vkladních knížek, jejichž platnost skončila dle zákona o bankách a z nichž DOBRÉMU ANDĚLU v rozmezí let 2015 – 2017 celkem předala 1,5 milionu korun.