Naše partnerství

Neziskovým organizacím banka nabízí Transparentní účet.

Dobý anděl

Pomoc těm, kteří ji potřebují a budování komunity, kde si lidé současně pomáhají navzájem, stály už u zrodu bankovní skupiny Raiffeisen v 19. století. Po celé Evropě dnes skupina Raiffeisen pomáhá desítkám tisíc lidí – v různých věkových i sociálních skupinách - v oblastech charity, vzdělávání, vědy či kultury.  U nás jsme si vytkli za cíl pomáhat především znevýhodněným dětem a současně přispívat k rozvoji České republiky jako země, jejímiž důležitými hodnotami jsou vzdělanost a odpovědnost.

Raiffeisenbank je od roku 2011 bankovním partnerem nadačního fondu DOBRÝ ANDĚL, jehož prostřednictvím mohou desetitisíce dárců – Dobrých andělů – relativně malými pravidelnými měsíčními příspěvky pomoci tisícům rodin s dětmi, které onemocněly rakovinou nebo trpí jiným závažným a dlouhodobým onemocněním.

Takovéto rodiny se musí nejen vyrovnat s diagnózou a náročnou léčbou, ale často se navíc dostávají do finanční tísně. Dobří andělé pomáhají navýšit jejich měsíční příjem transparentně, pravidelně a hlavně v době nouze.

Dobrým andělem se může stát kdokoliv a my Vám k tomu můžeme pomoci na kterékoliv pobočce Raiffeisenbank nebo v Centrech hypoték Raiffeisenbank. Všechna tato místa jsou označena nálepkou: „V naší pobočce z Vás uděláme DOBRÉHO ANDĚLA“. Do pomoci je zapojena celá pobočková síť, nezapojují se však jen klienti, ale rovněž zaměstnanci. Banka zároveň odpouští veškeré poplatky za platby přes platební bránu a hradí náklady na propagaci tohoto nadačního fondu.

Děkujeme všem našim klientům a zaměstnancům, kteří se k Raiffeisenbank a jejím příspěvkům připojují a pravidelně pomáhají rodinám s nemocnými dětmi.

Děkujeme DOBRÉMU ANDĚLOVI, že díky našemu spojení má pro nás práce v bance hlubší smysl. 

V roce 2016 obdržela nadace Dobry anděl z Raiffeisenbank přes 1,3 milionu korun. První částí 400 000 korun přispěl charitativní projekt realizovaný v rámci golfových a tenistových turnajů Raiffeisenbank „Dobra rána pomáhá“, kde účastnici svým vynikajícím sportovním výkonem přímo ovlivňuji konečnou výši finančního daru banky na dobročinné účely. Částkou přesahující 400 000 korun přispěli i samotni zaměstnanci banky. Další půl milion korun darovala banka z nevybraných anonymních vkladních knížek, jejichž platnost skončila dle zákona o bankách a z nichž Dobrému andělu v rozmezí let 2015–2017 celkem předa 1,5 milionu korun.

Přispět a zapojit se můžete i Vy. Využijte platbu s naším Mobilním eKontem prostřednictvím QR kódu.

  • Přihlaste se do aplikace a z obrazovky počítače vyfoťte zobrazený QR kód (Účty/Platba).
  • Vyplněné údaje platby v aplikaci zkontrolujete, doplníte částku a potvrdíte PINem.
  • Při odeslání platby nezapomeňte poslat ve zprávě pro příjemce svoji e-mailovou adresu, na kterou vám zašleme heslo k vašemu Andělskému účtu na www.dobryandel.cz

Účet u Raiffeisenbank

Využívejte naplno bankovní služby a získejte další výhody.

SPOJTE SE S NÁMI V POBOČCE

Navštivte jednu z našich poboček, naši bankéři se o vás postarají.

Všechny pobočky