UNIQA pojišťovna, a.s.

UNIQA pojišťovna, a.s. zahájila svou činnost na českém pojistném trhu v roce 1993 pod svým původním názvem Česko-rakouská pojišťovna.

UNIQA pojišťovna, a.s., zahájila svou činnost na českém pojistném trhu v roce 1993 pod svým původním názvem Česko-rakouská pojišťovna. K přejmenování na UNIQA pojišťovnu došlo v roce 2001 v rámci mezinárodní strategie mateřského koncernu k jednotné identifikaci společností zastřešených značkou UNIQA. Mezinárodní koncern UNIQA Insurance Group se sídlem ve Vídni je významnou rakouskou pojišťovnou s pětinovým podílem na tamějším trhu. Prostřednictvím svých čtyřiceti dceřiných společností působila loni v devatenácti zemích v Evropě a obsluhovala na 11 milionů klientů.

Jediným akcionářem české UNIQA pojišťovny je UNIQA International Versicherungs-Holding AG. Základní kapitál společnosti činí 500 milionů korun.

UNIQA pojišťovna je držitelem univerzální pojišťovací licence, která jí umožňuje podnikat ve všech oblastech neživotních i životních odvětví. V současné době má v nabídce všechny produkty k uspokojení veškerých pojistných potřeb privátních i firemních klientů.

UNIQA pojišťovna patřila během své dosavadní osmnáctileté historie vždy mezi deset největších pojišťovacích společností podnikajících na českém trhu. Své služby nyní poskytuje celkem na téměř 150 prodejních místech po celé České republice. Portfolio zahrnuje 790 000 pojistných smluv. Předepsané pojistné v roce 2016 činilo bezmála 6,2 miliardy korun.

Řadu let spolupracuje UNIQA pojišťovna úzce se skupinou Raiffeisen. Tato spolupráce se úspěšně vyvíjí také v řadě dalších evropských zemí, kde jsou obě značky na finančním trhu aktivní. Pojištění je nedílnou součástí řady finančních služeb a UNIQA pojišťovna připravuje optimalizované produkty právě pro tento účel, například pro leasingové, úvěrové a hypoteční obchody.

Loni pokračovala úspěšná spolupráce v prodeji životního pojištění na pobočkách Raiffeisenbank pod názvem Raiffeisen životní pojištění DIVIDENDA. Bankéři v roce 2016 uzavřeli se svými klienty 2 720 pojistných smluv životního pojištění a celkové roční pojistné dosáhlo téměř 29 milionů korun. Koncem roku 2016 začala pobočková síť Raiffeisen nabízet inovovaný produkt životného pojištění DOMINO, a do Silvestra byly sjednány už první desítky nových kontraktů. Nadále pokračoval trend růstu počtu sjednaných majetkových pojištění zejména s vazbou na hypoteční segment - v roce 2016 bylo dosaženo nové rekordní úrovně a uzavřeno bylo přes 8 300 nových pojistných smluv. Předepsané pojistné tak za majetkové pojištění domácností a staveb činilo cca 78 milionů korun. Zde samozřejmě UNIQA profitovala z jedinečného boomu hypotečních úvěrů, který se už zřejmě opakovat nebude.

Dalším příkladem užitečného spojení v oblasti bankopojištění je produkt úrazového pojištění k bankovnímu účtu eKonto, který je díky jednoduchému sjednání a přijatelné ceně pro klienty zajímavou nabídkou na dostatečné krytí rizika. Úrazové pojištění jako doplňkovou službu k bankovnímu účtu má uzavřeno více jak 96 000 klientů Raiffeisenbank. Velmi solidních výsledků bylo dosaženo také v prodeji pojištění k platebním kartám vydávaným Raiffeisenbank. Klienti si mohou k platební kartě vybrat pojištění na cesty, pojištění nákupu, či pojištění finančních škod vzniklých při zneužití platební karty. Tyto produkty v roce 2016 dohromady vygenerovaly předepsané pojistné cca 76 milionů korun.

Od roku 2015 byly zařazeny do nabídky Raiffeisenbank dva nové pojistné produkty, a sice pojištění schopnosti splácet hypoteční úvěr a balíčkové pojištění malých a středních podnikatelů k bankovnímu účtu eKonto. V roce 2016 dohromady tyto produkty přesáhly předepsané pojistné 6,8 milionu korun.

Celkové předepsané pojistné za prodej pojistných produktů prostřednictvím Raiffeisenbank v roce 2016 činilo 338,4 milionu korun.

UNIQA pojišťovna, a.s.
Evropská 136, 160 12 Praha 6

Tel.: 225 393 111
fax: 225 393 777
E-mail: uniqa@uniqa.cz

infolinka: 488 125 125

SPOJTE SE S NÁMI V POBOČCE

Navštivte jednu z našich poboček, naši bankéři se o vás postarají.

Všechny pobočky