zavřít panel
Toto pole je povinné

Víte, že přes vyhledávání najdete i pobočky?
Stačí zadat město nebo adresu.

UNIQA POJIŠŤOVNA, A.S.

UNIQA pojišťovna je držitelem univerzální pojišťovací licence, která umožňuje podnikat ve všech oblastech neživotních i životních odvětví.

UNIQA pojišťovna, a.s., zahájila svou činnost na českém pojistném trhu v roce 1993 pod svým původním názvem Českorakouská pojišťovna. K přejmenování na UNIQA pojišťovnu došlo v roce 2001 v rámci mezinárodní strategie mateřského koncernu k jednotné identifikaci společností zastřešených značkou UNIQA. Mezinárodní koncern UNIQA Insurance Group se sídlem ve Vídni je významnou rakouskou pojišťovnou s více než pětinovým podílem na tamějším trhu. Prostřednictvím svých čtyřiceti dceřiných společností působila loni v osmnácti zemích v Evropě a obsluhovala deset milionů klientů.

Jediným akcionářem české UNIQA pojišťovny je UNIQA International Versicherungs-Holding AG. Základní kapitál společnosti činí 500 milionů korun. UNIQA pojišťovna je držitelem univerzální pojišťovací licence, která jí umožňuje podnikat ve všech oblastech neživotních i životních odvětví. V současné době má v nabídce všechny produkty k uspokojení veškerých pojistných potřeb privátních i firemních klientů.

UNIQA pojišťovně patřila loni aktuálně osmá příčka na českém pojistném trhu. Své služby nyní poskytuje celkem na 135 prodejních místech po celé České republice. Portfolio zahrnuje více než 900 000 pojistných smluv. Předepsané pojistné v roce 2018 překročilo 7 miliard korun.

Řadu let spolupracuje UNIQA pojišťovna úzce se skupinou Raiffeisen. Tato spolupráce se úspěšně vyvíjí také v řadě dalších evropských zemí, kde jsou obě značky na finančním trhu aktivní. Pojištění je nedílnou součástí řady finančních služeb a UNIQA pojišťovna připravuje optimalizované produkty právě pro tento účel, například pro leasingové, úvěrové a hypoteční obchody. Loni pokračovala úspěšná spolupráce v prodeji životního pojištění na pobočkách Raiffeisenbank pod názvem DOMINO. Bankéři v roce 2018 uzavřeli se svými klienty 2 701 pojistných smluv životního pojištění a celkové nové roční pojistné dosáhlo téměř 20,8 milionů korun. Nadále pokračoval trend růstu počtu nově sjednaných majetkových pojištění, zejména s vazbou na hypoteční segment: v roce 2018 bylo dosaženo nové rekordní úrovně s 8 970 novými pojistnými smlouvami UNIQA s pojistným ve výši 28,4 milionů korun na product VARIANT, který akcentuje aktuální trendy v bydlení a potřeby klientů. Předepsané pojistné za majetkové pojištění domácností a staveb se historicky blíží 100 milionům korun. UNIQA profitovala z pokračujícího boomu hypotečních úvěrů na trhu, který přes různé předpovědi zpomalení oslabil až teprve v samotném závěru roku.

Dalším příkladem užitečného spojení v oblasti bankopojištění je produkt úrazového pojištění k bankovnímu účtu eKonto, který je díky jednoduchému sjednání a přijatelné ceně pro klienty zajímavou nabídkou na dostatečné krytí rizika. Úrazové pojištění jako doplňkovou službu k bankovnímu účtu má dosud uzavřeno bezmála 120 000 klientů Raiffeisenbank. Velmi solidních výsledků bylo dosaženo také v prodeji pojištění k platebním kartám vydávaným Raiffeisenbank. Klienti si mohou k platební kartě vybrat pojištění na cesty, pojištění nákupu či pojištění škod vzniklých při zneužití platební karty. Tyto produkty v roce 2018 dohromady vygenerovaly předepsané pojistné za všechny platné pojistné smlouvy cca 85 milionů korun.

Už čtyři roky figurují v nabídce Raiffeisenbank dva další pojistné produkty, a sice pojištění schopnosti splácet hypoteční úvěr a balíčkové pojištění malých a středních podnikatelů k bankovnímu účtu eKonto. V roce 2018 dohromady pojistné smlouvy dosáhly předepsaného pojistného na úrovni 22,3 milionu korun.

Celkové předepsané pojistné na všech platných pojistných smlouvách za celou dobu vzájemné spolupráce činilo za prodej pojistných produktů prostřednictvím Raiffeisenbank v roce 2018 přibližně 415 milionů korun.

UNIQA pojišťovna, a.s.
Evropská 136, 160 12 Praha 6

Tel.: 225 393 111
fax: 225 393 777
E-mail: uniqa@uniqa.cz

infolinka: 488 125 125