UNIQA POJIŠŤOVNA, A.S.

UNIQA pojišťovna je držitelem univerzální pojišťovací licence, která umožňuje podnikat ve všech oblastech neživotních i životních odvětví.

UNIQA pojišťovna, a.s., zahájila svou činnost na českém pojistném trhu v roce 1993 pod svým původním názvem Českorakouská pojišťovna. K přejmenování na UNIQA pojišťovnu došlo v roce 2001 v rámci mezinárodní strategie mateřského koncernu k jednotné identifikaci společností zastřešených značkou UNIQA. Mezinárodní koncern UNIQA Insurance Group se sídlem ve Vídni je významnou rakouskou pojišťovnou s více než pětinovým podílem na tamějším trhu. Prostřednictvím svých čtyřiceti dceřiných společností působila loni v osmnácti zemích v Evropě a obsluhovala bezmála deset milionů klientů.

Jediným akcionářem české UNIQA pojišťovny je UNIQA International Versicherungs-Holding AG. Základní kapitál společnosti činí 500 milionů korun.

UNIQA pojišťovna je držitelem univerzální pojišťovací licence, která jí umožňuje podnikat ve všech oblastech neživotních i životních odvětví. V současné době má v nabídce všechny produkty k uspokojení veškerých pojistných potřeb privátních i firemních klientů.

UNIQA pojišťovně patří aktuálně osmá příčka na českém pojistném trhu. Své služby nyní poskytuje celkem na 140 prodejních místech po celé České republice. Portfolio zahrnuje na 850 000 pojistných smluv. Předepsané pojistné v roce 2017 překročilo 6,5 miliardy korun.

Řadu let spolupracuje UNIQA pojišťovna úzce se skupinou Raiffeisen. Tato spolupráce se úspěšně vyvíjí také v řadě dalších evropských zemí, kde jsou obě značky na finančním trhu aktivní. Pojištění je nedílnou součástí řady finančních služeb a UNIQA pojišťovna připravuje optimalizované produkty právě pro tento účel, například pro leasingové, úvěrové a hypoteční obchody.

Loni pokračovala úspěšná spolupráce v prodeji životního pojištění na pobočkách Raiffeisenbank pod názvem DOMINO. Bankéři v roce 2017 uzavřeli se svými klienty 2 869 pojistných smluv životního pojištění a celkové roční pojistné dosáhlo téměř 32,5 milionů korun. Nadále pokračoval trend růstu počtu sjednaných majetkových pojištění, zejména s vazbou na hypoteční segment: v roce 2017 bylo dosaženo nové rekordní úrovně s 8 350 novými pojistnými smlouvami UNIQA. Z toho připadalo 5 617 nových kontraktů s pojistným ve výši 14,2 milionů korun na nový produkt VARIANT, který se nabízí od léta 2017 a který akcentuje aktuální trendy v bydlení a potřeby klientů. Předepsané pojistné za majetkové pojištění domácností a staveb tak loni činilo celkem cca 86 milionů korun. Zde samozřejmě UNIQA profitovala z pokračujícího boomu hypotečních úvěrů na trhu, který přes různé předpovědi zpomalení trval po celý rok a prakticky se vyrovnal rekordnímu roku 2016.

Dalším příkladem užitečného spojení v oblasti bankopojištění je produkt úrazového pojištění k bankovnímu účtu eKonto, který je díky jednoduchému sjednání a přijatelné ceně pro klienty zajímavou nabídkou na dostatečné krytí rizika.

Úrazové pojištění jako doplňkovou službu k bankovnímu účtu má uzavřeno více jak 103 600 klientů Raiffeisenbank. Velmi solidních výsledků bylo dosaženo také v prodeji pojištění k platebním kartám vydávaným Raiffeisenbank. Klienti si mohou k platební kartě vybrat pojištění na cesty, pojištění nákupu či pojištění škod vzniklých při zneužití platební karty. Tyto produkty v roce 2017 dohromady vygenerovaly předepsané pojistné cca 79,4 milionů korun.

Od roku 2015 figurují v nabídce Raiffeisenbank dva další pojistné produkty, a sice pojištění schopnosti splácet hypoteční úvěr a balíčkové pojištění malých a středních podnikatelů k bankovnímu účtu eKonto. V roce 2017 dohromady tyto produkty dosáhly předepsaného pojistného na úrovni 14,3 milionu korun.

Celkové předepsané pojistné za prodej pojistných produktů prostřednictvím Raiffeisenbank v roce 2017 činilo 372,2 milionu korun.

UNIQA pojišťovna, a.s.
Evropská 136, 160 12 Praha 6

Tel.: 225 393 111
fax: 225 393 777
E-mail: uniqa@uniqa.cz

infolinka: 488 125 125