zavřít panel

Víte, že přes vyhledávání najdete i pobočky?
Stačí zadat město nebo adresu.

Možná, že hledáte...

UNIQA pojišťovna, a.s.

UNIQA pojišťovna je držitelem univerzální pojišťovací licence, která umožňuje podnikat ve všech oblastech neživotních i životních odvětví.

UNIQA pojišťovna, a.s., zahájila svou činnost na českém pojistném trhu v roce 1993. Její mateřskou společností je mezinárodní koncern UNIQA Insurance Group se sídlem ve Vídni. Prostřednictvím svých čtyřiceti dceřiných společností působila loni v osmnácti zemích v Evropě a obsluhovala na deset milionů klientů. V únoru 2020 byla oznámena akvizice společností AXA v Česku, na Slovensku a Polsku, která byla potvrzena closingem v říjnu 2020. Skupina UNIQA se tak posunula do nejsilnější pětky pojišťovacích značek v regionu CEE a získala dodatečných 5 milionů klientů. Předepsané pojistné skupiny vzroste integrací AXA do UNIQA ve třech uvedených zemích o dalších cca 800 milionů EUR ročně.

UNIQA pojišťovna je držitelem univerzální pojišťovací licence, která jí umožňuje podnikat ve všech oblastech neživotních i životních odvětví. V současné době má v nabídce všechny produkty k uspokojení veškerých pojistných potřeb privátních i firemních klientů. 

UNIQA pojišťovně patří aktuálně pátá příčka na českém pojistném trhu. Díky integraci společností AXA získala UNIQA na českém trhu dodatečných 800 000 zákazníků a výrazně posílí tržby z pojistného. Tržní podíl UNIQA je díky spojení 8 %. Současně zahajuje aktivity rovněž prostřednictvím penzijní společnosti a investiční společnosti, kterými doposud nedisponovala a převzala je ze skupiny AXA. 

Své služby UNIQA loni poskytovala celkem na bezmála 130 prodejních místech po celé České republice a samozřejmě na přepážkách Raiffeisenbank a RSTS. Vzhledem ke covidové pandemii a dlouhodobým omezujícím opatřením přešla loni v březnu UNIQA kompletně na distanční služby, které pokrývaly všechny oblasti jak sjednání, tak i správy smluv a vyřizování pojistných událostí. Servis byl zákazníkům k dispozici bez omezení díky řadě opatření, zejména v oblasti digitalizace procesů a zjednodušení podmínek pro klienty. Portfolio zahrnovalo loni více než milion pojistných smluv. Předepsané pojistné v roce 2020 dosáhlo 7,990 miliardy korun. 

Řadu let spolupracuje UNIQA pojišťovna úzce se skupinou Raiffeisen. Tato spolupráce ve formě preferovaného partnerství se úspěšně vyvíjí také v řadě dalších evropských zemích, kde jsou obě značky na finančním trhu aktivní. Pojištění je nedílnou součástí řady finančních služeb a UNIQA pojišťovna připravuje optimalizované produkty právě pro tento účel, například pro leasingové, úvěrové a hypoteční obchody. 

Novinkou roku 2020 ve vzájemné spolupráci byl na trhu ojedinělý pojistný produkt pro každodenní život Osobní strážce. Kryje případy neoprávněných transakcí a krádeže nebo ztráty osobních věcí. Pojistná ochrana se vztahuje na zneužití internetového bankovnictví, mobilního bankovnictví a všech platebních karet, které klient v Raiffeisenbank má v jakékoli formě (platební karta, aplikace v hodinkách nebo v mobilu). Pojistná ochrana se poskytuje dále pro případ ztráty anebo odcizení osobních věcí, jako jsou např. klíče, doklady, notebook, mobilní telefon, hodinky, ale také třeba snubní prsten, tramvajenka, léky na předpis nebo brýle a spousta dalších. Limit plnění pro takové nepříjemné pojistné události činí až 50 000 korun. K tomu přidává UNIQA kybernetickou asistenci pro různé patálie spojené s digitálním světem. Moderní produkt reaguje na aktuální potřeby lidí a platí po celém světě. Osobního strážce si loni pořídilo prvních 4 300 zákazníků Raiffeisenbank.

V roce 2020 pokračovala úspěšná spolupráce v prodeji produktů životního pojištění DOMINO Invest a DOMINO Risk na pobočkách Raiffeisenbank. Bankéři uzavřeli se svými klienty
3 036 pojistných smluv. Celkové roční předepsané pojistné z obou produktů životního pojištění dosáhlo 183 milionů korun.

Na pobočkách a hypotečních centrech také nadále probíhalo úspěšné uzavírání pojistných smluv pojistného produktu Domov VARIANT. V loňském roce bylo bankéři Raiffeisenbank uzavřeno celkem 8 000 nových pojistných smluv. Celkové roční předepsané pojistné z retailového majetkového pojištění dosáhlo 100 milionů korun.

Pro podnikatele je v produktovém portfoliu připraveno kvalitní pojištění podnikatelských rizik nabízené k podnikatelskému účtu. Pro tuto cílovou skupinu přibylo v druhé polovině roku 2020 podnikatelské pojištění Perfekt, které kryje ve velkém rozsahu majetek i odpovědnost podnikatele, včetně širokých asistenčních služeb, ojedinělých na českém trhu pro tento segment klientů. 

K úvěrovým produktům se loňský rok dále úspěšně sjednávaly i dva produkty pojištění schopnosti splácet od UNIQA: pojištění schopnosti splácet hypoteční úvěr a pojištění schopnosti splácet spotřebitelský úvěr. Prvně jmenovaný byl dokonce opět oceněn analytiky Scott & Rose v anketě Pojistný produkt roku 2020, stejně jako o rok dříve. Celkové předepsané pojistné z těchto dvou inovovaných produktů dosáhlo 77,5 milionů korun. 

Obdobným typem pojištění jako u úvěrových produktů lze nově od února 2020 zajistit i vyčerpanou částku na kreditní kartě klienta.  

Již standardně si klienti Raiffeisenbank mohou k debetní nebo kreditní kartě sjednat výhodné cestovní pojištění pro sebe a svoji rodinu. 

Celkové předepsané pojistné z portfolia všech platných pojistných smluv UNIQA sjednaných bankéři Raiffeisenbank činilo loni 527 milionu korun. 

UNIQA pojišťovna, a.s.
Evropská 136, 160 12 Praha 6

Tel.: 225 393 111
fax: 225 393 777
E-mail: uniqa@uniqa.cz

infolinka: 488 125 125