Raiffeisen - Leasing, s.r.o.

Společnost Raiffeisen – Leasing, s.r.o., založená v roce 1994, nabízí firmám i jednotlivcům komplexní nabídku financování investičních potřeb, a to jak v oblasti financování širokého spektra movitých předmětů, tak i v oblasti financování nemovitostí a developerských projektů.

RBL

Společnost Raiffeisen – Leasing, s.r.o. nabízí již od roku 1994 firmám i jednotlivcům komplexní financování investičních potřeb jak v oblasti movitých předmětů, tak i v oblasti komerčních nemovitostí a developerských projektů. Společníky Raiffeisen - Leasing, s.r.o. jsou Raiffeisenbank a.s. a Raiffeisen - Leasing International GmbH Wien. Společnost je členem České leasingové a finanční asociace a Česko-německé obchodní a průmyslové komory.

Společnost Raiffeisen – Leasing, s.r.o. poskytuje na českém trhu unikátní široké spektrum financování fixních aktiv počínaje nemovitostmi a developerským financováním, přes financování strojů, zařízení, nákladních vozů a tahačů, lokomotiv, lodí a letadel až po financování a fleet management osobních a užitkových vozů.

V roce 2016 společnost Raiffeisen – Leasing, s.r.o. profinancovala v nových obchodních případech komodity a nemovitosti v celkovém objemu pořizovacích cen ve výši 11,140 mld. Kč, což představuje 98% meziroční nárůst. Zisk po zdanění dle IFRS vzrostl na 352 mil. Kč, což představuje nárůst o 40% ve srovnání s rokem 2015. Společnost Raiffeisen – Leasing, s.r.o. těmito výsledky dosáhla výrazného posunu v postavení na českém leasingovém trhu. Podle žebříčků zveřejňovaných Českou leasingovou a finanční asociací patří Raiffeisen – Leasing, s.r.o. v objemu nově poskytnutých leasingových transakcích mezi TOP 5 leasingových společností, mezi TOP 5 leasingových společností patří i ve financování dopravní techniky, strojů a zařízení. Dlouhodobě si drží 1. místo v nebankovním financování nemovitostí.

Na počátku roku 2016 Raiffeisen – Leasing, s.r.o. navázala úzkou spolupráci se společností FinCaptive s.r.o., která disponuje silným a profesionálním týmem obchodníků s dlouholetými zkušenostmi z leasingového trhu. Díky této spolupráci společnost Raiffeisen – Leasing, s.r.o. významně navýšila objemy nově uzavřených obchodních případů v segmentech dopravní, zemědělské a zdravotnické techniky.  Společnost touto spoluprací posílila zejména v transakcích s objemem financované hodnoty do tří milionů korun poskytnutých firmám spadajícím převážně do segmentu malých a středních podniků.

V roce 2016 pokračovala úspěšná spolupráce společnosti Raiffeisen – Leasing, s.r.o. s pobočkovou sítí Raiffeisenbank a.s., jejímž prostřednictvím Raiffeisen – Leasing, s.r.o. nabízí již od roku 2015 financování aut pro podnikatele a malé firmy ze segmentu Micro.

Společnosti se výrazně dařilo i v oblasti financování nemovitostí, mimo jiné se podílela na výstavbě bytových projektů v Praze a v Plzni.  Společnost v roce 2016 prodala nákupní centrum Bondy v Mladé Boleslavi, tím realizovala doposud nejúspěšnější prodej vlastního nemovitostního projektu.

Raiffeisen – Leasing, s.r.o. plánuje v roce 2017 ve spolupráci se společností FinCaptive další posílení svého tržního postavení v oblasti financování dopravní, zemědělské a zdravotnické techniky. Prostřednictvím vlastní obchodní sítě bude nadále upevňovat své dlouhodobě silné postavení ve financování strojů a zařízení i nemovitostí. Velký důraz bude klást na navýšení propojištěnosti financovaných předmětů.  Nadále bude podporovat svůj akviziční program a dál bude zefektivňovat úzkou spolupráci s Raiffeisenbank a.s..

Raiffeisen - Leasing, s.r.o.
Hvězdova 1716/2b
140 78 Praha 4

Tel.: 221 511 611
Fax: 221 511 666
E-mail: rl@rl.cz

www.rl.cz

 

SPOJTE SE S NÁMI V POBOČCE

Navštivte jednu z našich poboček, naši bankéři se o vás postarají.

Všechny pobočky