O skupině Raiffeisen

Jsme součástí Raiffeisen Bank International AG (RBI), jednoho z nejvýznamnějších poskytovatelů investičního a firemního bankovnictví v Rakousku i v Evropě.

Raiffeisen Bank International AG pokládá střední a východní Evropu (Rakousko nevyjímaje) za svůj domovský trh. RBI působí ve střední a východní Evropě (CEE) více než 25 let a v současnosti zde provozuje hustou síť dceřiných bank, leasingových společností a řadu specializovaných poskytovatelů finančních služeb. Jako univerzální banka patří RBI v řadě zemí mezi pět největších bank. K tomu přispívá i značka Raiffeisen, která je jednou z nejuznávanějších v celém regionu. RBI na trzích střední a východní Evropy působí jako plně integrovaná bankovní skupina zaměřená na korporátní i retailové bankovnictví s širokou nabídkou produktů. Na konci roku 2016 obsluhovalo 50 000 zaměstnanců RBI 16,6 milionů klientů na zhruba 2700 obchodních místech.

V Rakousku je RBI jednou z největších korporátních a investičních bank. Obsluhuje především rakouské klienty, ale i zahraniční zákazníky a nadnárodní společnosti působící v regionu CEE. Celkově tak RBI zaměstnává kolem 50 000 zaměstnanců a spravuje celková aktiva ve výši 138,5 miliard eur (k 31. březnu 2017).

Raiffeisen Zentralbank Osterreich AG (RZB) byla založena v roce 1927 jako „Genossenschaftliche Zentralbank“. RZB otevřela svou první dceřinou banku v regionu CEE již v roce 1987. Od té doby se rozrostla o další pobočky. Od roku 2000 pokračovala expanze banky Raiffeisen v zemích CEE převážně prostřednictvím akvizic stávajících bank. Ty byly následně sloučeny do holdingové společnosti provozované od roku 2003 pod názvem Raiffeisen International. V dubnu 2005 byla Raiffeisen International kótována na vídeňské burze s cílem účinně financovat svůj budoucí růst. Současná RBI byla založena v roce 2010 spojením Raiffeisen International s vybranými obchodními aktivitami RZB. Na konci roku 2015 držela RZB – vykonávající roli centrály rakouské bankovní skupiny Austrian Raiffeisen Banking Group – přibližně 60,7 % akcií RBI, zbývající akcie jsou volně obchodovatelné.

Ve střední a východní Evropě působí skupina prostřednictvím svých dceřiných bank na následujících trzích:

Albánie Raiffeisen Bank Sh.a.
Bělorusko Priorbank, OAO
Bosna a Hercegovina Raiffeisen Bank d.d. Bosna i Hercegovina
Bulharsko  Raiffeisenbank (Bulgaria) EAD
 Česká republika Raiffeisenbank a.s.
 Chorvatsko Raiffeisenbank Austria d.d.
Kosovo Raiffeisen Bank Kosovo S.A.
Maďarsko Raiffeisen Bank Zrt.
Polsko Raiffeisen Bank Polska S.A.
Rumunsko Raiffeisen Bank S.A.
Rusko ZAO Raiffeisenbank
Slovensko Tatra banka, a.s.
Srbsko Raiffeisenbank a.d.
Ukrajina VAT Raiffeisen Bank Aval

 

Související odkazy
Raiffeisen Bank International AG

SPOJTE SE S NÁMI V POBOČCE

Navštivte jednu z našich poboček, naši bankéři se o vás postarají.

Všechny pobočky