O SKUPINĚ RAIFFEISEN

Jsme součástí Raiffeisen Bank International AG (RBI), jednoho z nejvýznamnějších poskytovatelů investičního a firemního bankovnictví v Rakousku i v Evropě.

Raiffeisen Bank International AG (RBI) považuje za svůj domácí trh region střední a východní Evropy (CEE) včetně Rakouska, kde se řadí mezi přední firemní a investiční banky. Její dceřiné banky pokrývají v tomto regionu 14 trhů. Skupina také zahrnuje mnoho specializovaných poskytovatelů finančních služeb například v oblasti leasingu, správy aktiv i M&A.
Celkem více než 50 000 zaměstnanců skupiny RBI obsluhuje 16,5 milionu zákazníků v síti přibližně 2 400 poboček, převážně v regionu CEE. Akcie RBI AG jsou kotovány na vídeňské burze od roku 2005.

Ke konci roku 2017 dosahovala aktiva RBI výše 135 miliard euro. Regionální banky Raiffeisen vlastní zhruba 58,8 procenta akcií, zbylých zhruba 41,2 procenta je volně obchodováno.

Následkem fúze v březnu 2017 se svým bývalým většinovým akcionářem, společností Raiffeisen Zentralbank Österreich AG (RZB AG), převzala RBI AG veškerá práva, závazky a funkce RZB AG, především pak roli centrální instituce rakouské bankovní skupiny Raiffeisen.

Ve střední a východní Evropě působí skupina prostřednictvím svých dceřiných bank na následujících trzích.

Albánie Raiffeisen Bank Sh.a.
Bělorusko Priorbank, OAO
Bosna a Hercegovina Raiffeisen Bank d.d. Bosna i Hercegovina
Bulharsko  Raiffeisenbank (Bulgaria) EAD
 Česká republika Raiffeisenbank a.s.
 Chorvatsko Raiffeisenbank Austria d.d.
Kosovo Raiffeisen Bank Kosovo S.A.
Maďarsko Raiffeisen Bank Zrt.
Polsko Raiffeisen Bank Polska S.A.
Rumunsko Raiffeisen Bank S.A.
Rusko ZAO Raiffeisenbank
Slovensko Tatra banka, a.s.
Srbsko Raiffeisenbank a.d.
Ukrajina VAT Raiffeisen Bank Aval