zavřít panel
Toto pole je povinné

Víte, že přes vyhledávání najdete i pobočky?
Stačí zadat město nebo adresu.

Možná, že hledáte...

Raiffeisenbank nabízí jako jedna z prvních bank Dlouhodobý investiční produkt, klienti získají daňové zvýhodnění a naspoří si na stáří

8. 1. 2024

S Novým rokem vstoupil na trh nový produkt, kterým stát mimo jiné podporuje tvorbu individuálních rezerv na stáří prostřednictvím Dlouhodobého investičního produktu (DIP). Tento nový produkt umožňuje klientům investovat do akcií, dluhopisů a dalších cenných papírů s daňovým zvýhodněním za účelem podpory finančního zajištění ve stáří.

Raiffeisenbank tento krok vítá a jako jedna z prvních bank umožňuje svým klientům již od 1. ledna 2024 sjednat uvedený produkt (DIP) velice jednoduše, zdarma a plně online přímo v mobilní aplikaci Raiffeisen investice, či za pomoci bankéře na jedné z poboček banky. Mobilní aplikace Raiffeisen investice klientům umožňuje nejen pohodlné a rychlé sjednání smlouvy o Dlouhodobém investičním produktu, možnost investovat kdykoliv a odkudkoliv budou chtít, ale i pohodlnou správu jejich investičního portfolia.

Nabídka investičních nástrojů, které Raiffeisenbank po pečlivém výběru klientům zpřístupnila v rámci Dlouhodobého investičního produktu, zahrnuje podílové fondy, ETF, akcie i investiční certifikáty. Bude záležet pouze na klientech samotných, jaké nástroje si zvolí.

U všech investičních nástrojů v rámci DIP banka klientům nabízí ještě výhodnější podmínky. Proto jsou vybrané investiční nástroje zcela bez vstupních poplatků a poplatků za správu. U všech investičních nástrojů jsou také snížené transakční poplatky a zcela zrušené minimální poplatky za transakce.
Raiffeisenbank současně klientům zdarma automaticky otevírá hotovostní účty nejen v CZK, ale i v EUR a USD. Klienti tak mohou investovat přímo v měně daného nástroje. Na hotovostním účtu v CZK navíc klientům nabízí zvýhodněné úročení 5 % p. a. až do výše maximální daňově uznatelné roční úložky, tedy 48 000 Kč.

„Věříme, že díky zavedení Dlouhodobého investičního produktu se podaří zpřístupnit investování jako způsob zajištění se na stáří širší části veřejnosti. Vidíme zde totiž značný nevyužitý potenciál pro akumulaci a dlouhodobý růst bohatství českých domácností, kdy i přes relativně vysokou míru úspor, zatím využívá investice jako způsob tvorby majetku pouze menší část z nich. DIP vnímáme díky kombinaci daňového zvýhodnění a široké nabídky investičních možností jako ideální způsob, jak s investováním na stáří začít,” říká Marek Podrabský, Head of Investments v Raiffeisenbank.

Veškeré informace ohledně DIP naleznou klienti na stránkách www.rb.cz/dip, a to včetně konkrétního seznamu nabízených investičních nástrojů a ceníku.

Klienti Raiffeisenbank si mohou již dnes smlouvu umožňující využití Dlouhodobého investičního produktu sjednat v investiční aplikaci Raiffeisen investice, případně na pobočkách banky. Aplikace je k dispozici ke stažení na App Store a Google Play. Více informací na https://www.rb.cz/raiffeisen-investice.