zavřít panel
Toto pole je povinné

Víte, že přes vyhledávání najdete i pobočky?
Stačí zadat město nebo adresu.

Raiffeisenbank nabízí možnost sjednat podnikatelský účet až v 18 různých měnách se zachováním jednoho čísla účtu

8. 6. 2023

Multiměnový účet od Raiffeisenbank je možné sjednat ke všem aktuálně nabízeným podnikatelským účtům u firemních klientů s ročním obratem do 100 milionů korun. Bez ohledu na počet měnových složek tak klient využívá pouze jedno číslo účtu.

Pokud má klient aktivní měnovou složku, například pro platby kartou v zahraničí, platba je automaticky stržena z příslušné měnové složky. Stejný způsob platí i pro příchozí platby – pokud je zjištěno, že příchozí platba je v jiné měně, klientovi je automaticky připsána na příslušnou měnovou složku. Poté je klientovi svobodně ponecháno rozhodnutí, zda s prostředky v cizích měnách naloží na dané měnové složce, či je převede na jinou.

„Snažíme se podporovat jednoduchost a přehlednost všech našich produktů. S naším systémem mají klienti možnost si sami vybrat číslo účtu, a pokud navíc požadují pro své podnikání více měnových složek, nepotřebují více účtů. Výhodou tedy je, že si naši klienti nemusí pamatovat více účtů a využívají pouze jeden. Multiměnové účty určitě plánujeme zachovat i do budoucna,“ říká Tereza Kaiseršotová, tisková mluvčí Raiffeisenbank.

Dominantní českou korunu má aktivních 99,8 % klientů Raiffeisenbank z řad podnikatelů a malých firem. Z nich 45 % využívá aktivní měnovou složku v eurech, 12,7 % v dolarech a s necelými třemi procenty následuje britská libra a polský zlotý. Naopak nejméně rozšířenými měnovými složkami jsou turecká lira a novozélandský dolar, které má aktivované necelé promile, respektive půl promile klientů.

V rámci produktu CHYTRÝ účet pro podnikatele je každá další měnová složka zpoplatněna 29 korunami měsíčně, AKTIVNÍ a SVĚTOVÝ účet pro podnikatele zahrnují vedlejší měnové složky v rámci měsíčního paušálu. V současné době je možné sjednat až 18 měn, mezi které patří AUD, BGN, CAD, CZK, DKK, EUR, GBP, HUF, CHF, JPY, NOK, NZD, PLN, RON, RUB, SEK, TRY a USD.