zavřít panel

Víte, že přes vyhledávání najdete i pobočky?
Stačí zadat město nebo adresu.

Možná, že hledáte...

Raiffeisenbank úspěšně dokončila první mezinárodní emisi zeleného seniorního nepreferovaného dluhopisu vydaného v České republice a regionu střední a východní Evropy

7. 6. 2021

Raiffeisenbank ve spolupráci s Barclays Bank Ireland PLC, Crédit Agricole Corporate and Investment Bank a Raiffeisen Bank International AG úspěšně emitovala svůj první mezinárodní MREL uznatelný zelený dluhopis denominovaný v EUR.

Transakce je první veřejnou emisí svého druhu v České republice a zároveň doposud největší emisí zeleného dluhopisu vydaného finanční institucí v regionu střední a východní Evropy (CEE).

Investorskou bázi tvoří investiční fondy (55 %), banky (33 %) a pojistné či penzijní fondy (12 %) z Německa a Rakouska (33 %), Velké Británie a Irska (29 %), Francie (15 %), CEE (9 %), zbytku Evropy (11 %) a ostatních regionů (3 %).

„Jde o významnou událost a zájem převyšující 2,4násobek vydaného objemu dokazuje silnou pozici Raiffeisenbank v očích profesionálních investorů z celé Evropy,“ komentuje emisi Tomáš Jelínek, člen představenstva Raiffeisenbank odpovědný za Markets & Investment banking.

Raiffeisenbank se zároveň stala již třetím emitentem zeleného dluhopisu v rámci skupiny Raiffeisen Bank International v roce 2021, čímž potvrdila svoji klíčovou roli v plnění udržitelné strategie skupiny a principů odpovědného bankovnictví v České republice.

Základní parametry emise:
Druh: Seniorní nepreferovaný MREL uznatelný zelený dluhopis
ISIN: XS2348241048
Emitent: Raiffeisenbank a.s.
Rating emitenta: A3 (Moody’s)
Rating emise: Baa3 (Moody's)
Objem: EUR 350mn
Tenor: 7 let; svolatelný po 6 letech
Výnos: Mid-swap +130bp
Burza: Luxembourg Stock Exchange


Pozn:
MREL – minimální požadavek na kapitál a způsobilé závazky