zavřít panel

Víte, že přes vyhledávání najdete i pobočky?
Stačí zadat město nebo adresu.

Možná, že hledáte...

Privátní klienti Raiffeisenbank mohou nově investovat i do zlata

7. 3. 2018

Zlato slouží jako ochrana proti inflaci a poklesu finančních trhů

Od března letošního roku nabízí Raiffeisenbank klientům privátního bankovnictví Friedrich Wilhelm Raiffeisen (FWR) možnost investovat do zlata. Investiční komoditu ve formě certifikovaných zlatých slitků a mincí o ryzosti 24 karátů banka dováží z Vídně. Raiffeisenbank klientům umožní zlato nejen nakupovat a uchovávat v bezpečnostní schránce, ale také prodávat.

Klientům privátního bankovnictví FWR se od března otevírá zcela nová oblast zhodnocování majetku, totiž investování do zlata. „Investiční zlato nabízíme ve formě slitků a mincí od světoznámé vídeňské společnosti Münze Österreich, která se drahými kovy zabývá již 800 let.Klienti mohou nakupovat mince a slitky od jednoho gramu až po kilogram, a to s ryzostí 24 karátů. Jde tedy pouze o čisté zlato,“ uvádí Jan Remr, ředitel privátního bankovnictví FWR. 

Zájemcům o tuto formu investice banka umožní zlato nejen nakupovat, ale za určitých podmínek také prodávat. „Klient, který bude chtít do zlata investovat, s Raiffeisenbank nejprve uzavře rámcovou Smlouvu o obchodování se zlatem, poté mu zřídíme speciální majetkový účet a on následně může přes svého privátního bankéře začít nakupovat či zlato prodávat,“ uvádí Jan Remr.

Zpětný prodej zlata však banka umožní jen klientům, kteří jej předtím uložili do bezpečnostní schránky přímo na pobočce. Pronájem schránky nabídne Raiffeisenbank svým klientům za zvýhodněnou cenu.