zavřít panel
Toto pole je povinné

Víte, že přes vyhledávání najdete i pobočky?
Stačí zadat město nebo adresu.

Otevření Státní opery

5. ledna 2020 pro vás znovu otevíráme Státní operu. Opera je jednou ze čtyř scén Národního divadla a nám je ctí, že u toho jako generální partner ND můžeme být.

Státní opera byla v rekonstrukci od počátku sezony 2016 – 2017. Její znovuotevření proběhne na den přesně 132 let poté, co bylo v současné budově Státní opery otevřeno tehdejší Nové německé divadlo (Neuses deutsches Theater). Provoz byl zahájen operou Richarda Wagnera Mistři pěvci norimberští. Jedná se o natolik velkorysý divadelní prostor, že svou kvalitou nadchne dnešního diváka podobně, jako kdysi nadchl diváka 19. století. Stále stejně silně působí parametry neorokokového jeviště, velká kapacita hlediště, vynikající akustika i bohatá malířská a sochařská výzdoba. Důkladnou generálkou prošla též nádherná opona.

Vzhledem k tomu, že se jedná o jeden z nejkrásnějších operních domů v celoevropském kontextu, mohl teoreticky jeho kvality stihnout obdivovat i sám Friedrich Wilhelm Raiffeisen, který zemřel v březnu 1888, tedy zhruba dva měsíce od slavnostního zahájení provozu budovy. Těší nás, že rok 1888 není jediným společným milníkem, který nás s operou historicky pojí. Velmi si vážíme skutečnosti, že účastí na znovuotevření budovy si připisujeme milník další.

Opera na Hlavním nádraží

Abychom vám zkrátili čekání na otevření Státní opery, připravili jsme si pro vás malé překvapení. Podívejte se, jak to vypadá, když si údržbář, uklízečka nebo lyžař začnou zpívat operní árie uprostřed Hlavního nádraží.