Profil a historie Raiffeisenbank v ČR

Raiffeisenbank nabízí široké spektrum bankovních služeb soukromé i firemní klientele.

Raiffeisenbank nabízí široké spektrum bankovních služeb soukromé i firemní klientele. Na českém trhu působí již od roku 1993. Klienty obsluhuje v síti 130 poboček a klientských center, poskytuje rovněž služby specializovaných hypotečních center, osobních, firemních a podnikatelských poradců. Podle celkových aktiv je pátou největší bankou na českém trhu.

Banka se zaměřuje především na náročnější klientelu, která má zájem o vysokou kvalitu služeb, aktivní správu svých financí a profesionální poradenství. 

Nabídku kvalitních služeb Raiffeisenbank potvrzuje celá řada získaných ocenění. Z již osmého ročníku cen Hospodářských novin s názvem Nejlepší banka 2016 si Raiffeisenbank odnesla hned dvě nejvyšší ocenění. Podařilo se jí nejen zvítězit v hlavní kategorii soutěže – a stát se tak Nejlepší bankou roku – ale zároveň i obhájit titul Klientsky nejpřívětivější banka roku. Raiffeisenbank uspěla v konkurenci dalších osmnácti bank. O jejím vítězství rozhodly jak hospodářské ukazatele, které svědčí o stabilitě, zdraví a síle banky, tak i celkový přístup v oblasti péče o klienty.

Raiffeisenbank i nadále pokračuje ve stopách jednoho z prvních odpovědných bankéřů - Friedricha Wilhelma Raiffeisena a vedle obchodní činnosti se opírá o tři základní pilíře společenské odpovědnosti: sociální, ekonomický a environmentální. Společenská odpovědnost je součástí firemních hodnot, kultury i strategie a stojí na historických základech samotné značky Raiffeisen.

Raiffeisenbank si klade na jedno z předních míst svých priorit v ekonomické oblasti CSR etický a transparentní přístup. Tento přístup je klíčový pro celou skupinu Raiffeisen a je podpořen skupinovým etickým kodexem RZB Group Code of Conduct, který popisuje principy chování každého zaměstnance. Výrazně tak přispívá k firemní kultuře a ke skutečným vztahům, jenž má banka ke klientům, k zaměstnancům, dodavatelům i partnerům.

Raiffeisenbank je současně členem Koalice pro transparentní podnikání, která usiluje o kultivaci podnikatelského prostředí v České republice. Ke koalici Raiffeisenbank přistoupila jako první mezi bankami.

Sociální pilíř je v Raiffeisenbank postaven primárně na přístupu k zaměstnancům a dobrovolnictví a sponzorství. Raiffeisenbank již patnáctým rokem podporuje principy i hodnoty Tomáše Bati, zakladatele české kanceláře Junior Achievement a je již tradičním partnerem vzdělávací akce Bankéři jdou do škol, kterou pořádá Česká bankovní asociace. Dlouhodobě spolupracuje s nadací Dobrý Anděl, jejímž prostřednictvím podporuje rodiny v tíživých životních situacích.

Symbolem a tradiční ochrannou známkou skupiny Raiffeisen je architektonický prvek – dvě zkřížené koňské hlavy. Tento znak již po staletí zdobí štíty mnoha budov v Evropě, je totiž symbolem ochrany rodin shromážděných pod společnou střechou před zlem a životním ohrožením. Přesně to představuje Raiffeisenbank pro své klienty. Je pro ně zárukou jistoty a stability v kombinaci s moderními bankovními produkty a službami.

Majoritním akcionářem banky je rakouská finanční instituce Raiffeisen Bank International AG (RBI). RBI zajišťuje služby firemním a investičním klientům v Rakousku a dále obsluhuje klienty v řadě zemí střední a východní Evropy. Od roku 2005 jsou akcie skupiny kótovány na vídeňské burze.

Skupina Raiffeisen získává pravidelně od prestižních časopisů Euromoney, Global Finance i The Banker ceny pro „Nejlepší banku ve střední a východní Evropě“, síťové banky navíc získávají ocenění pro nejlepší banky v daných zemích regionu.

SPOJTE SE S NÁMI V POBOČCE

Navštivte jednu z našich poboček, naši bankéři se o vás postarají.

Všechny pobočky