Profil a historie Raiffeisenbank v ČR

Raiffeisenbank nabízí široké spektrum bankovních služeb soukromé i firemní klientele.

Raiffeisenbank nabízí široké spektrum bankovních služeb soukromé i firemní klientele. Na českém trhu působí již od roku 1993. Klienty obsluhuje v síti 130 poboček a klientských center, poskytuje rovněž služby specializovaných hypotečních center, osobních, firemních a podnikatelských poradců. Podle celkových aktiv je pátou největší bankou na českém trhu.

Banka se zaměřuje především na náročnější klientelu, která má zájem o vysokou kvalitu služeb, aktivní správu svých financí a profesionální poradenství. 

Nabídku kvalitních služeb Raiffeisenbank potvrzuje celá řada získaných ocenění. V loňském roce banka uspěla v sedmém ročníku cen Hospodářských novin a stala se Klientsky nejpřívětivější bankou roku 2015. Velmi dobře si Raiffeisenbank vedla i v hlavní kategorii soutěže Nejlepší banka, kde obsadila třetí místo. Prestižní mezinárodní magazín EMEA Finance v rámci cen Europe Banking Awards vyhlásil Raiffeisenbank nejlepší bankou v České republice za rok 2015.

Vedle obchodních aktivit se banka angažuje rovněž v řadě veřejně prospěšných aktivit, zahrnujících vzdělávání, charitativní i kulturní projekty. Společenská odpovědnost je součástí firemních hodnot, kultury i strategie a stojí na historických základech samotné značky Raiffeisen. Za celkový společensky odpovědný přístup k podnikání získala Raiffeisenbank v roce 2015 bronzový certifikát v rámci ocenění Top odpovědná firma.

Symbolem a tradiční ochrannou známkou skupiny Raiffeisen je architektonický prvek – dvě zkřížené koňské hlavy. Tento znak již po staletí zdobí štíty mnoha budov v Evropě, je totiž symbolem ochrany rodin shromážděných pod společnou střechou před zlem a životním ohrožením. Přesně to představuje Raiffeisenbank pro své klienty. Je pro ně zárukou jistoty a stability v kombinaci s moderními bankovními produkty a službami.

Majoritním akcionářem banky je rakouská finanční instituce Raiffeisen Bank International AG (RBI). RBI zajišťuje služby firemním a investičním klientům v Rakousku a dále obsluhuje klienty v řadě zemí střední a východní Evropy. Od roku 2005 jsou akcie skupiny kótovány na vídeňské burze.

Skupina Raiffeisen získává pravidelně od prestižních časopisů Euromoney, Global Finance i The Banker ceny pro „Nejlepší banku ve střední a východní Evropě“, síťové banky navíc získávají ocenění pro nejlepší banky v daných zemích regionu.

Raiffeisenbank v ČR vyhrála hned dvě nejvyšší kategorie letošního osmého ročníku cen Hospodářských novin s názvem Nejlepší banka 2016 a uspěla tak v konkurenci dalších osmnácti bank. Podařilo se jí tedy nejen obhájit loňský titul Klientsky nejpřívětivější banky, ale navíc také získala hlavní ocenění a stala se oficiálně Nejlepší bankou roku.

SPOJTE SE S NÁMI V POBOČCE

Navštivte jednu z našich poboček, naši bankéři se o vás postarají.

Všechny pobočky

Visual 1