HOTOVOSTNÍ A SMĚNÁRENSKÉ OPERACE

Vklady a výběry hotovosti, stejně jako nákupy a prodeje valut můžete provést na pobočkách Raiffeisenbank.

Hotovostní operace

Hotovostní platební styk vám umožňuje provádět vklady a výběry hotovosti v českých korunách nebo cizí měně na účty vedené v Raiffeisenbank. Vkládat a vybírat můžete na pobočkách Raiffeisenbank, bez ohledu na to, která pobočka vede váš účet. Vklady i výběry hotovosti okamžitě promítneme do vašich zůstatků.

Vkládat platné bankovky v českých korunách můžete také prostřednictvím vkladových bankomatů při použití debetní karty Raiffeisenbank.

Výběry hotovosti z účtu

Při výběru hotovosti z účtu je z bezpečnostních důvodů nutné vždy předložit platný průkaz totožnosti a výběr hotovosti potvrdit způsobem dohodnutým ve smlouvě o účtu (podpis dle podpisového vzoru, autentizační kód). Výběr  hotovosti ve výši nad 100 000 Kč za den je třeba oznámit 2 pracovní dny předem.

Výběry hotovosti třetí osobou

Pro vyšší flexibilitu nabízíme speciální výběrní poukazy, které slouží k výběrům hotovosti třetí osobou na základě zmocnění majitelem nebo disponentem. Druhy účtů, ke kterým je možné vystavit výběrní poukazy, vám sdělí pracovníci pobočky.

Směnárenské operace

Raiffeisenbank umožňuje na svých pobočkách prodej a nákup peněžních prostředků ve vybraných cizích měnách uvedených na kurzovním lístku Raiffeisenbank. Banka poskytuje směnárenské služby nejen svým klientům, ale i veřejnosti.