zavřít panel

Víte, že přes vyhledávání najdete i pobočky?
Stačí zadat město nebo adresu.

Možná, že hledáte...

Změny v oblasti bezkontaktních plateb v souvislosti s evropskou směrnicí PSD2

Dne 14. 9. 2019 vstupuje v platnost část evropské směrnice PSD2, která se týká silného ověření klienta. Tato změna se, mimo jiné, dotkne i bezkontaktních plateb. S touto situací se při placení kartou můžete setkat také v případě, že jste klienty jiné banky než Raiffeisenbank.

Pro zvýšení vaší bezpečnosti je pro bezkontaktní transakce prováděné bez zadání PIN nově zaveden kumulativní limit (sčítající se částky). Může se tedy stát, že budete u bezkontaktní transakce vyzvání k zadání PIN i přesto, že částka, kterou platíte, nepřesáhne 500 Kč. V tomto případě bude důvodem k zadání PIN překročení uvedeného kumulativního limitu pro bezkontaktní transakce.

Uvedená změna nemá dopad pouze na platební karty bank, ale i na poskytovatele platebních terminálů. Raiffeisenbank bohužel nemůže ovlivnit nasazení změny u ostatních bank a poskytovatelů platebních terminálů.

Pokud budete provádět transakci na platebním terminále, na kterém ještě nebyla ze strany poskytovatele změna nasazena, bude zamítnuta, aniž byste byli vyzváni k zadání PIN. V takovém případě požádejte o opakované zadání platby a zaplaťte kontaktně, tj. vložením karty do terminálu s použitím PIN. Tímto krokem se zmíněný limit opět vynuluje a kartu budete moci používat bezkontaktně (PIN k vaší platební kartě najdete ve svém internetovém nebo mobilním bankovnictví).

Za případné komplikace, které s touto změnou souvisejí, se omlouváme.