Účet pro pojišťovací zprostředkovatele

Jste pojišťovací agent nebo makléř? Potřebujete účet vhodný k přijímání pojistného nebo vyplácení pojistného plnění od pojišťovny? Účet pro pojišťovací zprostředkovatele je určený právě vám.

  • Cenově výhodný účet určený pro splnění zákonné povinnosti
  • Pohodlné a bezpečné ovládání pomocí internetového bankovnictví
  • Finance lze na účet a z účtu převádět bankovním převodem nebo vkládat a vybírat v hotovosti
  • Účet je možné vést v CZK i v cizí měně Produktové informace (text + případné obrázky)

Podrobnosti o produktu

Účet je určen pojišťovacím agentům a makléřům (fyzické osoby podnikatelé i právnické osoby), kteří jsou zmocněni přijímat pojistné nebo vyplácet od pojišťovny přijaté pojistné plnění.

Pro tyto účely musí používat zvlášť k tomu zřízený oddělený bankovní účet podle podmínek zákona č. 38/2004 Sb., o pojišťovacích zprostředkovatelích a likvidátorech pojistných událostí. Tento účet nemůže být používán k ukládání soukromých prostředků ani prostředků plynoucích z vlastní podnikatelské činnosti pojišťovacího agenta nebo makléře.
Účet pro pojišťovací zprostředkovatele je možné otevřít pouze k tzv. hlavnímu účtu, tzn. k samostatnému běžnému účtu v CZK nebo cizí měně.

Hlavní účet může být vedený v měnách CZK, EUR, USD, GBP, CHF, případně i v další měně obchodované na mezibankovním trhu.
Bližší informace o jednotlivých typech hlavních účtů, na které je možné Účet pro pojišťovací zprostředkovatele navázat, vám rádi poskytneme přímo na pobočce.

Co potřebujete k založení Účtu pro pojišťovacího zprostředkovatele?

  • Doklad totožnosti
  • Smlouvu/smlouvy s příslušnou pojišťovnou nebo doklad o registraci u Ministerstva financí ČR
  • Mít u Raiffeisenbank otevřený tzv. hlavní účet 


Úrokové sazby
Produktové podmínky

Může vás zajímat

Přímé bankovnictví pro firemní účty Vyberte si nejpohodlnější cestu ke svým financím: internet, homebanking, mobilní telefon, osobního nebo telefonního bankéře.
Běžné podnikatelské účty Každý z našich běžných účtů pro podnikatele vám umožní komplexně a efektivně řídit vaše finance.

SPOJTE SE S NÁMI V POBOČCE

Navštivte jednu z našich poboček, naši bankéři se o vás postarají.

Všechny pobočky