Platby

Platby

Jak získám potvrzení o transakci?

Potvrzení o transakci naleznete v hlavním menu v sekci "PLATBY". V horní části zvolíte účet, jehož platby chcete zobrazit. Následně se vám níže v části "Provedené" zobrazí všechny platby za zvolené období. Kliknutím na vybranou platbu zobrazíte její detail a v něm kliknete na tlačítko "PDF Potvrzení".

Co se stane když zruším/měním trvalý příkaz? Provede se ještě nějaká platba?

Zrušením trvalého příkazu se zároveň odstraní všechny budoucí platby, které měly být na základě něho provedeny. Pokud příkaz nezrušíte, ale pouze změníte datum příští platby, nejbližší platba bude realizována podle původního nastavení. Další platba se již provede v nově nastavený den.

Lze již zadanou čekající platbu editovat?

Zadanou platbu nelze změnit, protože poté co vámi byla autorizována, je již připravena ke zpracování. Pokud však platba ještě neodešla z banky, můžete ji odvolat a následně vytvořit platbu novou. Povolení k inkasu a SIPO je možné upravit.

Neodeslanou platbu odvoláte přes hlavní menu v sekci "PLATBY", v levém menu vyberete "Přehled odchozích plateb". Následně kliknete na "Čekající platby" a zvolíte platbu, kterou chcete odvolat. V jejím detailu vše dokončíte kliknutím na "Odvolat" v pravém dolním rohu.

Jak mohu v mobilní aplikaci změnit údaje v zadané platbě?

Platbu již nelze editovat, je však možné ji zrušit a vytvořit novou.

Hromadné platby

Co je výhodou hromadné platby? Jak ji mohu zadat?

Hlavní výhodou hromadných plateb je možnost připravit si více plateb z jednoho účtu najednou a poté je certifikovat jedním kódem. Stačí v sekci PLATBY v levém menu rozkliknout "Hromadné platby" a zvolit "Manuální zadání". Zadáte účet, ze kterého se platby provedou a postupně přidáte jednotlivé platby. Po jejich zadání můžete v detailu hromadné platby zkontrolovat zůstatek vašeho účtu před odesláním, sumu i detaily zadaných plateb. Pro odeslání kliknete na tlačítko "ULOŽIT K PODPISU" a dále na "PODEPSAT".  Platby potvrdíte najednou jediným SMS kódem a I-PINem. Zadané hromadné platby najdete v jednoduchém přehledu.

Co se stalo s mými vzory pro hromadné platby?

Pokud jste měli nastavený vzor trvalé hromadné platby, bude v novém internetovém bankovnictví převeden na vzory jednotlivých plateb s původním názvem, které budou očíslovány. Platby si nyní připravíte standardně ve formuláři pro novou platbu, viz otázka k výhodám hromadných plateb výše.