Kontokorentní hypotéka

Chcete mít po ruce finanční rezervu pro nečekané situace? Snížit úrokovou zátěž své hypotéky nebo konsolidovat závazky u jiných bank? Kontokorentní hypotéku můžete v období čerpání opakovaně čerpat, vkládat peníze zpět nebo splácení odložit.

 • Úvěr v kontokorentním období čerpáte a splácíte podle svých potřeb
 • Zdarma předčasné splátky kdykoli v průběhu čerpání hypotéky
 • Peníze můžete investovat do bydlení nebo je použít na cokoli chcete
 • Vaši hypotéku vyřídíme do tří dnů

Podrobnosti o produktu

Obchodujete, investujete a potřebujete mít peníze kdykoli k dispozici? Vezměte si Kontokorentní hypotéku. Má i řadu dalších výhod.

 • Výše úvěru od 300 tisíc do 5 milionů Kč, u účelové varianty až 8 milionů Kč
 • Splatnost hypotéky až 30 let
 • V období čerpání úročíme úvěr pružnou úrokovou sazbou PRIBOR 1M s pevnou marží
 • Po změně na klasicky splácenou hypotéku na výběr úroková sazba s fixací na 1 rok až 15 let
 • Hypotéku můžete čerpat už na „návrh na vklad zástavního práva“, tzn. mnohem rychleji
 • Zdarma možnost předčasného splácení celého úvěru v období čerpání

Jak funguje Kontokorentní hypotéka?

Kontokorentní hypotéka je v podstatě kontokorentní úvěr zajištěný nemovitostí. Tento kontokorent budete moci využívat 1 rok až 10 let, splácet budete pouze úroky z vyčerpané částky. Kontokorentní rámec je možné kdykoli podle potřeby použít, a to i opakovaně. Každý vklad peněz na účet snižuje vyčerpaný rámec, což vede ke snížení úroků, které zaplatíte. Hypotéku lze v tomto období kdykoli bez sankce ukončit nebo splatit. Po ukončení období čerpání bude úvěr převeden na klasické anuitní splácení s fixní úrokovou sazbou.

Půběh Kontokorentní hypotéky v grafu

Průběh kontokorentní hypotéky

Získat Kontokorentní hypotéku není nic složitého. Navštivte nás, rádi vám navrhneme více řešení a vy si vyberete takové, které nejlépe vyhovuje vašim finančním potřebám.

 • Minimální věk žadatele je 18 let
 • Maximální počet žadatelů je 4 osoby, které žijí maximálně ve dvou domácnostech

Další informace a dokumenty ke stažení:

Hypoteční dokumenty

 

Obecný reprezentativní příklad

Úvěr ve výši 1 500 000 Kč, je poskytován jako úvěrový rámec. V období čerpání budete splácet pouze úroky z vyčerpané částky. V době čerpání je úvěr úročen úrokovou sazbou, odvozenou od PRIBOR 1M, která se může denně měnit, předpokládaná nominální úroková sazba je 3,99 % p. a., období čerpání bude trvat 60 měsíců, maximální měsíční platba úroku v období čerpání je 4 987,50 Kč. Po ukončení čerpání budete úvěr splácet 180 měsíců, výše měsíční anuitní splátky v případě zachování nominální úrokové sazby je 11 087,80 Kč. Jednorázový poplatek za posouzení žádosti o poskytnutí úvěru je 15 000 Kč, poplatek za správu úvěru 0 Kč, měsíční poplatek za vedení běžného účtu 250 Kč (orientační údaj, banka nabízí i účty, za které nemusíte platit žádné poplatky), poplatek za čerpání úvěru na návrh na vklad zástavního práva 1 500 Kč.

Dále jsou s úvěrem spojeny tyto jednorázové náklady nehrazené bance (uvedeny v orientační výši): náklad spojený s oceněním nemovitosti (bytové jednotky) 4 500 Kč, náklady na pořízení výpisů z katastru nemovitostí 350 Kč, náklady na ověření podpisů smluv 240 Kč, náklady za zápis a výmaz do katastru nemovitostí ve výši 2 000 Kč.

RPSN je 4,5 % (vypočtená za předpokladu, že výše uvedená nominální úroková sazba bude platit po celou dobu trvání úvěru. Celkem zaplatíte 2 378 614 Kč. Podmínkou poskytnutí úvěru je zřízení zástavního práva a zákazu zcizení k nemovitosti a sjednání pojištění nemovitosti včetně vinkulace pojistného plnění ve prospěch banky; vámi vybrané pojišťovně budete platit pojistné ve výši dohodnuté v pojistné smlouvě.

Kontaktní formulář


Chcete se nás na cokoliv zeptat? Zanechte nám kontakt a my se vám co nejdříve ozveme zpět.

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné
Toto pole je povinné
Zadejte ve formátu +420777666555
Zadejte ve formátu +420777666555
Toto pole je povinné
Zadejte platný email
Zadejte platný email
Zadejte platný email

 * Vyplněním a odesláním údajů souhlasím s tím, aby Raiffeisenbank a.s., se sídlem Hvězdova 1716/2b, 140 78 Praha 4, IČO 49240901, zpracovávala mnou vyplněné údaje, a to pro účely nabídky produktů a služeb Raiffeisenbank a.s., která může být učiněna také telefonicky či e-mailem. Tento souhlas uděluji na dobu pěti let. Beru na vědomí, že poskytnutí tohoto souhlasu je dobrovolné, mohu souhlas kdykoliv písemně odvolat a že mám právo požádat Raiffeisenbank a.s. o informaci, jaké údaje o mě zpracovává, a o opravu údajů.

SPOJTE SE S NÁMI V POBOČCE

Navštivte jednu z našich poboček, naši bankéři se o vás postarají.

Všechny pobočky

Může vás zajímat

Americká hypotéka Potřebujete peníze ihned a spotřebitelský úvěr vám nestačí? S Americkou hypotékou můžete financovat cokoli, na použití se vás ptát nebudeme.
SLEVA 1 % na úrokové sazbě hypotéky Založte si eKonto KOMPLET nebo eKonto SMART, aktivně ho využívejte, a získáte slevu 1 % z úrokové sazby úvěru.
Výhodné pojištění majetku

Sjednejte si pojištění TOP EXKLUSIV od UNIQA pojišťovny, a získáte v jedné smlouvě komplexní a kvalitní pojištění celé domácnosti a stavby.

Zajistěte se s pojištěním schopnosti splácet Máte hypotéku? Ochraňte sebe, své blízké i svůj majetek! Pojištění schopnosti splácet Vám dodá klid.